دسامبر 5, 2020
عملکرد بانک‌های خصوصی در کرمانشاه ضعیف است

عملکرد بانک‌های خصوصی در کرمانشاه ضعیف است

به گزارش ایرنا، هدایت حاتمی عصر شنبه در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: اگر لازم باشد عملکرد ضعیف بانک های خصوصی به بانک مرکزی گزارش و مردم را در جریان قرار خواهیم داد.

وی ادامه داد: بدون شک انجام این کار تبعاتی مانند ریزش مشتری برای بانک های خصوصی به همراه خواهد داشت که مسوولیتش پای خودشان است.

حاتمی همچنین با بیان اینکه پایین ترین نرخ پرداخت تسهیلات کرونا در استان به بنگاه های اقتصادی آسیب دیده متعلق به بانک های ملی، ملت و سپه است، از آنها خواست تا با کم کردن سختگیری ها به روند کار خود سرعت ببخشند.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: خیلی ها چشم انتظار دریافت این تسهیلات هستند که امیدوارم با همراهی و مساعدت بیشتر بانک ها هرچه سریعتر تسهیلات درنظر گرفته شده به دست آنها برسد.

وی تاکید کرد: اگر لازم است بانک ها می توانند تعدادی از نیروهای خود را در ساعات بعدازظهر نیز به کارگیری کنند و اداره برق نیز موظف به همکاری با این شعب است و آنها را مشمول جریمه اضافه برمصرف نکند.

حاتمی گفت: این روزها و هفته ها بسیار حساس هستند که اگر به خوبی مدیریت نشود آسیب های ناشی از کرونا در کرمانشاه بیشتر می شود و همه باید سعی کنیم تا جلوی این آسیب را بگیریم.

این مقام مسوول در ادامه بر ارایه آموزش های لازم به نیروهای کار و جویای آن تاکید کرد و گفت: بدون داشتن مهارت، حضور در بازار کار سخت است بخصوص اینکه در حوزه صنعت و خدمات، کم مهارتی ایرادی جدی به شمار می رود.

وی با بیان اینکه راه برون رفت از مشکلات حوزه کار توانمندسازی افراد است، گفت: این کار با ارایه آموزش های دقیق و اصولی امکان پذیر می شود.

حاتمی در پایان و با یادآوری اینکه بیشترین آسیب کرونا در حوزه فرهنگ و خدمات بوده است، برتوجه بیشتر به حوزه «آی تی» تاکید کرد و گفت: این حوزه می تواند در اشتغالزایی اثرات مثبتی از خود به جا بگذارد.

از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۸ هزار و ۶۹۴ فرصت شغلی طبق گزارش سامانه رصد در استان ایجاد شده که ۴۰ درصد از تعهد سال جاری را شامل می‌شود.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *