نوامبر 27, 2022
عملیات احداث ترمینال و پارک بانوان در بوکان آغاز شد

عملیات احداث ترمینال و پارک بانوان در بوکان آغاز شد

[ad_1]

شهردار بوکان روز دوشنبه در حاشیه آیین شروع عملیات این طرح‌ها اظهار داشت: پایانه مسافری جامع شهر بوکان در زمینی به مساحت سه هکتار و با اعتبار ۷۵ میلیارد ریال توسط شهرداری بوکان احداث می شود.

بابک رستم‌پور با بیان اینکه اصلی‌ترین زیرساخت ارتباط شهری و بین شهری، پایانه مسافری آن و ترمینال نمادی از فعالیت اقتصادی و گردشگری هر شهرستان به شمار می‌رود، افزود: از مجموع اعتبارات اختصاص یافته به پایانه مسافری جامع شهری بوکان سه میلیارد ریال از تسهیلات قرض الحسنه شوراها ودهیاری وزارت کشور است که هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال آن اختصاص یافته و مابقی اعتبارات از محل اعتبارات شهرداری بوکان تامین خواهد شد.

وی افزود: ساختمان پایانه مسافربری بوکان با سه هزار و ۸۱۷ متر مربع زیر بنا در ۲ طبقه احداث می‌شود که خاکبرداری، اجرای فونداسیون و اجرای اسکلت بتنی نیز در محوطه آن به اجرا در می‌آید.

شهردار بوکان در خصوص پایانه مسافربری  فعلی شهر بوکان ادامه داد: پایانه مسافربری فعلی شهر بوکان دسترسی به آن برای شهروندان به دلیل طولی بوکان شهر بوکان که ۱۴ کیلومتر طول دارد، مشکل بود و این امر علاوه بر مشکلات برای مردم برای تعاونی‌ها نیز مشکل ایجاد کرده است.

 پروژه احداث و تکمیل پارک بانوان بوکان نیز  با حضور نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی، فرماندار ، اعضای شورای شهر و شهردار بوکان کلنگ‌زنی شد.

شهردار بوکان در خصوص این پروژه نیز گقت: این پروژه با اعتبار ۶ میلیارد و ۸۸۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۱ هزار و ۲۰۰ مترمربع توسط شهرداری بوکان اجرا می شود.

بابک رستم‌پور افزود: این پارک شامل مسیر پیاده روی، زمین والیبال، سالن سرپوشیده پینگ پنگ،مسیر دوچرخه سواری، سازه چادری برای ورزش بانوان، محوطه بازی کودکان، بوفه، سرویش بهداشتی، نگهبانی و دیوار کشی محموطه است.

بوکان با ۲۵۸ هزار نفر جمعیت سومین شهر پرجمعیت استان آذربایجان‌غربی است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *