دسامبر 4, 2022
عملیات تعریض جاده صفی آباد- میانرود دزفول آغاز شد

عملیات تعریض جاده صفی آباد- میانرود دزفول آغاز شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در این آیین در محل پروژه با گرامیداشت یادو خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: این شهیدان مردمی بودند و تسهیل در انجام امور مردم را در دستور کار قرار داده بودند.

سید احمد آوایی خطاب با اشاره به وقوع حوادث. ناگوار و مرگبار در جاده صفی آباد میانرود افزود:  امید است این جاده در اسرع وقت تعریض و بهسازی شود.

وی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی ادامه داد: درست است که برخی جاده‌های ما ایمن نیستند ولی رعایت فرهنگ و قوانین راهنمایی و رانندگی و افرایش ایمنی خودروها ضروری نیز است.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: احداث پل میانرود از مجلس ششم آغاز شد ولی سالها رها شده و از استاندار انتظار می‌رود مساعدت لازم را در این زمینه داشته باشند.

امام جمعه دزفول نیز در آیین با تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر گفت: دولتمردان این شهیدان را الگوی خود قرار دهند.

حجت الاسلام سید محمدعلی قاضی دزفولی طرح تعریض جاده صفی آباد میانرود را یک طرح حیاتی دانست و افزود: بخش مرکزی دزفولی نیروهای انسانی کارآمدو ظرفیت‌های فراوانی دارد و سرمایه گذاری در این بخش سرشار از سود است.

امام جمعه دزفول با بیان اینکه تردد زیادی از این جاده انجام می‌شود، اظهارداشت: اجرای طرح چهار راه آوج و پل میانرود برای کوتاه تر شدن مسیر دزفول اهواز ضروری است.

وی با بیان اینکه بخش مرکزی دزفول با احداث.پل میانرود از بن بست خارج می‌شود، افزود: اکنون بین مسوولان شهرستان دزفول وحدت خوبی برقرار شده و انتظار می‌رود دولت برای تکمیل طرح‌های این شهرستان کمک کند.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان نیز در این آیین گفت: در نشست با استاندار برای کریدورهای حیاتی استان نظیر جاده دزفول شوشتر و دزفول هفت تپه تصمیم گیری شد.

علی عیدی‌وند با بیان اینکه هر ۲ جاده در پدافند غیرعامل موثر هستند، افزود: مناقصه طرح چهارخطه دزفول شوشتر به طول ۲۴ کیلومتر انجام و عملیات اجرایی این طرح از پل سیاه منصور به سمت شوشتر آغاز شد.

وی با اشاره به وجود معارض در این جاده از مسوولان دزفول خواست در راستای رفع مشکل معارضان تلاش کنند.

معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان پروژه دوم را طرح پل سیاه منصور چهارراه آوج، میانرود و هفت تپه دانست و گفت: کریدور باقیمانده از این محور، ۱۴ کیلومتر است که ۲ پل کوهزاد و میانرود در مسیر آن است.

وی با تاکید بر لزوم تامین اعتبار برای اجرای طرح افزود: پیمانکار این طرح، تجهیز کارگاه کرده و جابه جایی زهکش آن در حال انجام است.

عیدی وند با بیان اینکه تعریض ۱۹ کیلومتر از جاده صفی آباد میانرود در دستور کار است، گفت: احداث پل میانرود ۲۴ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با اشاره به آغاز عملیات تعریض جاده بن جعفر دزفول گفت: این جاده ۲ قطعه شده که قطعه نخست یک و نیم کیلومتر بوده و توسط پیمانکار انجام می‌شود و قطعه دوم به طول سه کیلومتر و نیم توسط معاونت عمرانی اداره کل راه و شهرسازی انجام خواهد شد.

 معاون مهندسی و ساخت اداره کل راه و شهرسازی خوزستان همچنین با اشاره به آغاز عملیات تعریض و بهسازی ۳۵ کیلومتر راه روستایی دزفول بیان کرد: این جاده‌های روستایی با ۳۵ میلیارد تومان در معاونت روستایی اداره کل راه و شهرسازی در حال بهسازی هستند.

وی. درخصوص طرح بازآفرینی شهری دزفول نیز گفت: هشت طرح با اعتباری افزون بر ۱۶ میلیارد تومان در دزفول در حال اجرا است.

به گزارش ایرنا قرار است جاده صفی آباد میانرود به طول پنج کیلومتر با اعتبار ۱۲۲ میلیارد و ۲۲۵ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در مدت ۱۸ ماه تعریض و بهسازی شود. 

کارفرمای این طرح اداره کل راه و شهرسازی خوزستان، مشاور آن شرکت مهندسین مشاور ایمن راه و پیمانکار طرح شرکت نصر میثاق اهواز می‌باشند. 

استاندار خوزستان، مدیرکل راه و شهرسازی، نماینده دزفول در مجلس، مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان، امام جمعه، فرماندار و جمعی از مسوولان دزفول در آیین آغاز عملیات تعریض و بهسازی جاده صفی آباد- میانرود حضور داشتند. 

عملیات تعریض جاده بن جعفر دزفول نیز امروز پنجشنبه در آیینی با حضور مسوولان دزفول آغاز شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *