آگوست 19, 2022
عملیات ساخت و ساز  ۱۴ هزار  و ۹۸۹ واحد مسکن اقدام ملی در  اصفهان آغاز شد

عملیات ساخت و ساز ۱۴ هزار و ۹۸۹ واحد مسکن اقدام ملی در اصفهان آغاز شد

[ad_1]

علیرضا قاری‌قرآن روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ۱۲ هزار و ۵۰۵ واحد مسکن اقدام ملی در استان اصفهان مربوط به شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی و سایر آنها برای شهرهای بالا و کمتر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت است.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی ساخت این واحدها از روز اول آبان با دستور رییس جمهوری آغاز شد، اظهار داشت: همچنین مراسم واگذاری زمین برای ساخت هشت هزار و ۶۰۱ واحد مسکونی در قالب طرح اقدام ملی (بصورت گروهی) برای شهرهای بالا و کمتر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت و شهر جدید فولادشهر برگزار شد.

قاری‌قرآن به افتتاح ۷۶ واحد مسکونی طرح اقدام ملی تولید مسکن در سده لنجان اشاره و خاطرنشان کرد: این واحدها نخستین مسکن‌های طرح اقدام ملی در استان اصفهان است که آماده تحویل شد.

وی با بیان اینکه سهم استان اصفهان در طرح اقدام ملی تولید مسکن، ۷۰ هزار و ۷۸۰ واحد مسکونی است، گفت: از این تعداد ۴۱ هزار و ۵۰۰ واحد در شهرهای جدید بهارستان، فولادشهر و مجلسی و ۲۹ هزار و ۲۸۰ واحد در سایر شهرهای استان احداث می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه حدود ۸۰ هزار نفر در سه مرحله در طرح اقدام ملی مسکن ثبت نام کردند، اضافه کرد: تا کنون از بین آنها ۴۶ هزار نفر واجد شرایط اولیه شناخته شدند و اطلاعات سایر متقاضیان در حال بررسی و پایش است.

قاری قرآن همچنین از افتتاح یکهزار و ۱۳ واحد مسکن مهر در استان اصفهان خبر داد و خاطرنشان کرد: از این تعداد ۷۲۲ واحد مربوط به بهارستان و فولادشهر و بخشی نیز در شهرضا و قهجاورستان بود.

مدیر کل راه و شهرسازی اصفهان تاکید کرد: با افتتاح این واحدها، پرونده مسکن مهر در استان بسته می‌شود و در مجموع ۱۶۰ هزار و ۴۳۷ واحد مسکن مهر در این خطه ساخته شد.

وی درباره مسکن فرهنگیان نیز توضیح داد:  از سهمیه تعلق گرفته به استان اصفهان در طرح اقدام ملی مسکن سه هزار و ۶۰۰ واحد ویژه فرهنگیان است که سه هزار واحد آن در فولادشهر می‌باشد و عملیات اجرایی آن در اردیبهشت امسال آغاز شد.

قاری قرآن ادامه داد: ۶۰۰ واحد مسکن فرهنگیان نیز در سه شهر دیگر احداث می‌شود.

طرح مسکن ملی شامل متقاضیان متاهلی می‌شود که پیش از این از امکانات دولتی مانند زمین، آپارتمان یا تسهیلات یارانه دار استفاده نکرده و پنج سال سابقه سکونت در شهر مربوط به تقاضای ساخت مسکن را داشته باشند.

در قالب طرح اقدام ملی مسکن قرار است ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور ساخته شود که از این تعداد ۲۰۰ هزار واحد در شهرهای جدید، یکصد هزار واحد در بافت‌های فرسوده شهری و یکصد هزار واحد در شهرهای کوچک ساخته خواهد شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.