دسامبر 1, 2022
فرماندار: برخی ادارات دماوند تا دوشنبه تعطیل است

فرماندار: برخی ادارات دماوند تا دوشنبه تعطیل است

[ad_1]

 مهدی حیدری روز پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا که در فرمانداری شهرستان با حضور اعضای ستاد برگزار شد، اظهار داشت: ادارات ثبت اسناد و املاک و دفترخانه‌های رسمی تا روز دوشنبه تعطیل است.

 وی ادامه داد: اداراتی از قبیل ثبت احوال، امور کتابخانه‌ها، فرهنگ و ارشاد اسلامی، ورزش و جوانان، میراث فرهنگی، بنیاد مسکن، اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و کمیته امداد نیز تا روز دوشنبه تعطیل و سایر ادارات در حوزه خدمات ضروری فعال هستند. 

این مقام مسئول بیان داشت: مشاغل گروه ۱ دربخش دولتی شامل خدمات آب، برق، گاز، مخابرات، درمانی و سلامت، تامین کالاهای ضروری، فروشگاه‌های مواد غذایی، بانک‌ها، پست،حمل و نقل عمومی، خدمات شهری، تعزیرات و پلیس‌ ساختمان ملزم به فعالیت هستند. 

فرماندار دماوند تصریح کرد: با توجه به تغییر وضعیت دماوند به نارنجی و دستورالعمل فعالیت مشاغل بر اساس نوع تقسیم‌بندی، مشاغل نوع ۱ و ۲مجاز به فعالیت بوده و مشاغل نوع ۳ و ۴همچنان با محدودیت مواجه هستند؛ همچنین اصناف متخلف بدون هیچ اغماضی پلمپ خواهند شد.

 اعتقادی به توقف چرخه اقتصاد نداریم

حیدری گفت: تشکیل ۵ کمیته فرعی ذیل ستاد مدیریت بیماری کرونا تحت عناوین کمیته‌های فنی، رهگیری و مراقبت، آموزش همگانی، پایش و نظارت و کمیته عملیاتی محله، منطقه، با استفاده از ظرفیت معتمدین و هیئت امنای محلات در دستور کار است. 

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: خانه‌های بهداشت در روستاها باید فعال‌تر بوده و اطلاعات بیمارانی که در منازل قرنطینه هستند، به منظور رصد و نظارت بیشتر در اختیار بسیج قرار گیرد.

وی ادامه داد: اعتقادی به توقف چرخه اقتصاد نداریم، ما باید در کنار مردم بوده و در مواقعی که چرخ زندگی مردم متوقف شده، به آنها کمک کنیم. 

فرماندار شهرستان دماوند همچنین به محدودیت تردد اشاره کرد و افزود: محدودیتی به جهت ممنوعیت تردد از تهران به شهرستان دماوند و بالعکس، اعلام نشده و محدودیت‌ها به صورت برون استانی خواهد بود. 

وی تصریح کرد: تمامی اماکن ورزشی و به تبع آن مجموعه پیست اسکی آبعلی تعطیل خواهد بود و نظارت در این راستا توسط شهرداری آبعلی و ورزش و جوانان انجام خواهد شد.

 فرماندار دماوند بیان داشت: شهرداری‌ها در بحث تامین امکانات و موضوعات مالی در کنار کمیته‌ها باشند چراکه در حال حاضر انجام هزینه برای امور مربوط به سلامت مردم در اولویت قرار دارد. 

وی با اشاره به اینکه شعارهای فرهنگی موثر در راستای تاکید بر استفاده از ماسک به عنوان حقوق شهروندی توسط شبکه بهداشت و درمان تهیه شده و شهرداران اقدام به نصب بنر به صورت گسترده در شهرها کنند، گفت: شیوع ویروس کرونا فقط مختص به مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها نیست، بلکه در شب‌نشینی‌ها، مراکز خرید، مغازه‌ها نیز وجود دارد.

 مکاتبات مکرر فرماندار دماوند در خصوص انسداد جاده ها برای مقابله با کرونا

 حجت الاسلام  کاظم فتاح دماوندی، امام جمعه دماوند نیز در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا دماوند با اشاره به اینکه حفظ جان و سلامت مردم واجب شرعی است، گفت: همه مسئولین و مردم باید برای حفظ جان و سلامت یکدیگر تلاش کنند و این مصداق امر به معروف شرعی و واجب است.

 وی ادامه داد: شناسایی افرادی که قادر به تهیه ماسک و مواد ضدعفونی نیستند توسط کمیته امداد، بهزیستی، گروه‌های خیریه و بسیج در دستور کار قرار گیرد.

 این مقام مسئول تصریح کرد: ممانعت از ورود مسافران، موضوعی است که مردم از ما توقع دارند و فرماندار شهرستان دماوند بارها مکاتباتی با استانداری و وزارت کشور در خصوص انسداد جاده انجام دادند اما این امر در اختیار مسئولان شهرستانی نیست. 

امام جمعه دماوند افزود: فرمانداری دماوند تاکنون حمایت بسیاری از شبکه بهداشت و درمان و بیمارستان سوم شعبان انجام داده است؛ تهیه پوستر، بنر، تبلیغات در فضای مجازی و تذکرات در خصوص مقابله با کرونا بسیار مهم است؛ کرونا نباید عادی‌سازی شود، چرا که هنوز از بین نرفته است. 

وی نقش آموزش و پرورش و معلمین در مقابله با کرونا را حایز اهمیت دانست و از معلمین خواست به صورت روزانه در خصوص پیشگیری از بیماری تذکر دهند. 

حجت الاسلام فتاح دماوندی ادامه داد: ظرفیت خیرین در دماوند بالاست، اگر خیران بدانند که در کدام نقطه نیاز به کمک است قطعا کوتاهی نخواهند کرد؛ فرهنگ‌سازی و تبلیغ از جمله اقداماتی است که باید به منظور جلوگیری از دورهمی‌ها و مهمانی ها مورد توجه قرار گیرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *