نوامبر 29, 2022
فرماندار سقز خواستار تجهیز و افتتاح بیمارستان شفا شد

فرماندار سقز خواستار تجهیز و افتتاح بیمارستان شفا شد

[ad_1]

کامیل کریمیان روز چهارشنبه در نشست ویدئو کنفرانس با معاون کل وزارت بهداشت و درمان اظهار داشت: همچنین به دستگاه تشخیص کرونا pcr نیز در شهرستان نیاز داریم.

وی با اشاره به همجواری سقز با شهرهای بوکان، بانه، تکاب و دیواندره و مراجعه بیماران تنفسی، مشکوک به کرونا این شهرها به مراکز درمانی این شهرستان خواستار تجهیز بیمارستان امام خمینی (ره) سقز به دستگاه تشخیص (PCR) شد.

وی شرایط سقز را از لحاظ وضعیت کرونا، قرمز توصیف کرد و گفت: اگر اوضاع این شهرستان کنترل نشود، قطعا همانند موج اول بیماری، کرونا در سقز اوج خواهد گفت.

کریمیان با اشاره به خراب بودن دستگاه سی تی اسکن بیمارستان شهید قلی پور بوکان و مراجعه شهروندان این شهر به سقز اظهار امیدواری کرد که مشکل این شهر نیز هر چه زودتر حل شود.

فرماندار ویژه سقز یادآور شد: شهرستان سقز از دوم اسفندماه درگیر کروناست و در همان اوایل به کانون بحران در استان تبدیل شد.

وی گفت: با حمایت و تدابیر دستگاه‌های دولتی، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی، کادر پزشکی، مجموعه مدیریت بحران، نهادهای مردمی، کمپین ها و اصحاب رسانه و مشارکت بی بدیل بازاریان بدلیل تعطیلی بازار زودتر از شهرهای ایران در تاریخ های ۱۰ اسفند تا ۲۲ فروردین، زود بر اوضاع مسلط شدیم و سقز به شهر امید تبدیل شد تا جایی که تا ۲ ماه گذشته وضعیت با ثباتی داشتیم.

کریمیان افزود: تامین نیازمندی‌های پزشکی و کادر درمان، حمایت از اقشار آسیب پذیر و اجرای پروتکل ها دغدغه اصلی بود که به همت کمپین ها، خیران، خبرنگاران، مجموعه دستگاه‌های اجرایی اقدامات مثبتی انجام شده است.

سقز با بیش از ۲۲۶ هزار نفر جمعیت دومین شهرستان پر جمعیت استان کردستان است که در ۱۹۰ کیلومتری شمال سنندج مرکز این استان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *