سپتامبر 25, 2022
فرماندار واشنگتن: به رییس جمهوری نیازداریم که به فکر زنده‌ها باشد تا مردگان 

فرماندار واشنگتن: به رییس جمهوری نیازداریم که به فکر زنده‌ها باشد تا مردگان 

[ad_1]

به نوشته بامداد دوشنبه روزنامه واشنگتن پست، اینسلی با حمله به دونالد ترامپ که همچنان اصرار بر استفاده نکردن از ماسک و دفاع از مجسمه‌های شخصیت‌های نژادپرست دارد، گفت: ترامپ نباید از حامیان خود می‌خواست تا میشیگان را آزاد کنند زیرا این اقدام آتش تفرقه و درگیری بیشتر معترضان با مقامات محلی را افزایش می‌دهد. 

رییس جمهوری آمریکا ماه گذشته از حامیان خود خواست تا برخلاف نظر فرماندار میشیگان به خیابان‌ها ریخته و وضعیت اضطراری در این ایالت را که به علت کنترل و مهار شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده بود از بین ببرند. 

اینسلی با تاکید بر اینکه ترامپ با دعواهای نژادپرستانه در حال ایجاد تفرقه در میان جامعه آمریکا است افزود: رییس جمهوری به جای پرداختن به موضوعی مانند ویروس کرونا که تا کنون جان ۱۲۳ هزار نفر را در آمریکا گرفته است بیشتر به موضوع مجسمه‌هایی می‌پردازد که معترضان به آن‌ها حمله ور شده‌اند. 

فرماندار واشنگتن در ادامه ضمن انتقاد از ترامپ در مورد اصرار بر استفاده نکردن از ماسک، از مردم خواست تا برای مهار ویروس کرونا در محیط‌های عمومی داخلی و بیرونی از ماسک استفاده کنند. 

نانسی پلوسی رییس مجلس نمایندگان آمریکا نیز در کنفرانس خبری هفتگی خود ترامپ را مورد انتقاد قرار داد و گفت: باید شخصی در کاخ سفید حضور داشته باشد که بفهمد؛ ترامپ الگوی بدی برای کشور است. 

پلوسی ادامه داد: وی (ترامپ) در حالی از استفاده ماسک بهداشتی امتناع می‌کند که کارشناسان بهداشت عمومی برای جلوگیری از شیوع کرونا بر استفاده از ماسک تأکید فراوان دارند. 

رییس مجلس نمایندگان آمریکا با انتقاد از رویکرد لجبازانه ترامپ در این باره گفت: زمانی‌که رییس جمهوری آمریکا نمی‌خواهد از ماسک استفاده کند، فکر نمی‌کنم که وی چیزی را درک کند. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.