نوامبر 29, 2022
فشار بر روی کادر درمانی در کشور فزاینده است

فشار بر روی کادر درمانی در کشور فزاینده است

[ad_1]

مریم حضرتی شنبه شب در جلسه ستاد مقابله و مدیریت بیماری کرونا در آذربایجان غربی افزود: این امر نشان دهنده حجم کاری قابل توجه کادر درمان در کشور است که باید همه مردم به آن توجه ویژه ای داشته باشند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر، بیش از ۶ هزار بیمار تحت مراقبت های ویژه در کشور وجود دارد که با توجه به‌ شرایط موجود، مجبور به افزایش تعداد تخت های بستری تحت مراقبت های ویژه شده ایم.

معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: کرونا حداقل تا یک سال آینده تمام نخواهد شد و باید پیشگیری را برای جلوگیری از ازدحام بیماران در مراکز درمانی مد نظر داشته باشیم.

حضرتی گفت: باید نظارت ها برای رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با جدیت بیشتری افزایش یابد و در غیراین صورت باید منتظر یک فاجعه بزرگ باشیم.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی نیز در این جلسه با قدردانی از جهاد و ایثار کادر درمان در مقابله و درمان بیماری کرونا اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب نیز در دیدار اخیر خود با ستاد مقابله با کرونا بر اهمیت دادن به استغفار و استمداد از درگاه الهی تاکید فرمودند که ما نیز باید بر این مسئله بیش از پیش توجه داشته باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی اضافه کرد: باید دعا و التجا به درگاه الهی و انابه داشته باشیم و مردم را بر رعایت این مهم تشویق کنیم زیرادر این صورت الطاف الهی شامل حالمان خواهد شد.

به گزارش ایرنا، تاکنون حدود ۶۱۳ هزار نفر در کشور به کرونا مبتلا شده و حدود ۳۵ هزار نفر جان خود را از دست داده اند.

از ۹۶ هزار بیمار در حال درمان در کشور حدود پنج هزار و ۲۰۰ نفر وضعیت حاد دارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *