نوامبر 27, 2022
فعالیت شبکه‌های سعودی در نوار غزه ممنوع شد

فعالیت شبکه‌های سعودی در نوار غزه ممنوع شد

[ad_1]

یک منبع در وازرت کشور فلسطین مستقر در نوار غزه که زیر نظر حماس فعالیت دارد، به خبرگزاری فرانسه گفته است که این اقدام به دنبال آن روی داد که دو شبکه سعودی به انتشار گزارشی دروغ در خصوص بازداشت یک باند به اتهام همکاری با رژیم صهیونیستی پرداخته بودند.

شبکه العربیه این موضوع را تأیید کرده است. ممنوعیت شامل ارائه خدمات رسانه‌ای به افراد و دو شبکه سعودی خواهد بود.

یک روزنامه نگار ساکن نوار غزه که با العربیه همکاری دارد، در این باره گفت، ممنوعیت یاد شده شامل فرد یا شرکتی که به العربیه و الحدث خدمات رسانه‌ای ارائه کند می‌شود.

العربیه در پایگاه اینترنتی خود با تأیید این خبر افزود که جنبش حماس روز چهارشنبه در اطلاعیه‌ای حضور  خبرنگار ساکن نوار غزه بر روی آنتن این شبکه به همراه شبکه الحدث را ممنوع کرد.
این شبکه سعودی اعلام کرد، حماس همچنین تصمیم گرفته است هر ارگانی را که به العربیه و الحدث خدمات رسانه‌ای ارائه دهد، مجازات کند.

روز چهارشنبه بود که «جنبش مقاومت اسلامی فلسطین» (حماس)، فعالیت شبکه «العربیه» متعلق به عربستان را همسو با برنامه‌های رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین دانست و اقدام اخیر این شبکه در نشر اکاذیب علیه مقاومت و مردم فلسطین را محکوم کرده بود.

شبکه العربیه یکشنبه گذشته در خبری کذب از دستگیری ۱۶ نفر از نیروهای «گردان عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس توسط وزارت کشور فلسطین در غزه به اتهام همکاری با رژیم اشغالگر صهیونیستی خبر داده بود، خبری که بلافاصله توسط مقامات حماس در نوار غزه تکذیب شد.

این نخستین بار نیست که فعالیت شبکه‌های العربیه و الحدث سعودی در کشورهای عربی ممنوع می‌شود، آبان ماه ۹۸ نیز به خاطر نقض قوانین عراق در برخورد با مسائل داخلی این کشور، فعالیت این ۲ شبکه در عراق ممنوع شده بود.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *