نوامبر 27, 2022
قائم‌مقامی: با تدبیر از حاشیه‌های شطرنج عبور می‌کنیم

قائم‌مقامی: با تدبیر از حاشیه‌های شطرنج عبور می‌کنیم

[ad_1]

«احسان قائم‌مقامی» روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به شیوع و فراگیری ویروس کرونا در سطح جهان اظهار داشت: کرونا شرایط سختی بر ورزش جهان حاکم و ارتباطات را کم کرده و کیفیت ورزش در جهان نسبت سال گذشته پایین آمده است این برای شطرنج که رشته‌ای کاملا حضوری است یک آسیب به شمار می ‌رود زیرا در این رشته بیش از رشته‌های دیگر ورزشکار در جوار هم قرار می‌گیرد. این موجب شد که شطرنج مانند گذشته نتواند فعالیت کند.  

قهرمان شطرنج ایران با اشاره به برگزاری مجمع سالیانه این فدراسیون گفت: وزارت ورزش و مسوولان کنونی فدراسیون با تدابیر لازم شرایط را برای برگزاری مجمع فراهم کردند که بحث و گفت و گوهایی برای خروج شطرنج از بن‌بست مشکلات طرح شد و اعضا نظرات مثبتی را ارائه کردند.

وی ادامه داد: امیدوارم خانواده شطرنج در ادامه بتواند شرایط بهتری را تجربه کنند تا این رشته که در مسیر پیشرفت قرار دارد، بتواند دوباره در ریل موفقیت قرار گیرد.  

عضو تیم ملی شطرنج ایران با اشاره به مسابقات آنلاین آسیا افزود: تیم قهرمان رقابت ها استرالیا دو بار در مرحله گروهی مغلوب ما شد اما در بازی نیمه نهایی از این تیم شکست خوردیم. تیم از لحاظ فنی مشکلی نداشت برخی مشکلات ساختاری و ناشی از نارسایی اینترنتی بود که این مهم را از  ایران گرفت. آمادگی ما خیلی خوب بود و  مسابقات آنلایم می‌تواند تجربه گرانبهایی برای ما باشد.

کاپیتان تیم ملی شطرنج مردان ایران در پایان تصریح کرد: متاسفانه شایعه تعلیق فدراسیون شطرنج ایران به صورت جدی طرح شده و «نایجل شورت» دبیر فدراسیون جهانی شطرنج به صورت شخصی به دنبال فشار بر ایران است اما نمی‌شود تلاش یک نفر را دلیلی بر تعلیق دانست.

وی افزود: می‌شود تمام این ترفندها را با کمک فدراسیون شطرنج، کمیته ملی‌المپیک و وزارت ورزش حل کرد زیرا یک سری بهانه وجود دارد اما واهی است. در یکسال گذشته حواشی شرایط شطرنج را سخت کرده است و امیدوارم با تدبیر از اینم پیچ سخت عبور کنیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *