اکتبر 5, 2022
قالیباف: نظام اسلامی به یک بازیگر پرنفوذ و تاثیرگذار تبدیل شده است

قالیباف: نظام اسلامی به یک بازیگر پرنفوذ و تاثیرگذار تبدیل شده است

[ad_1]

«محمدباقر قالیباف» در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: مجلس یازدهم در برهه‌ای حساسی از تاریخ انقلاب اسلامی و در آغاز برداشتن گام چهل ساله دوم آن و در حالی که جمهوری اسلامی با مجموعه‌ای از قوت‌ها و ضعف‌ها و فرصت ها و تهدیدها روبرو است، با همدلی و وحدت میان نمایندگان مردم برای حل مشکلات آنها آغاز به کار می‌کند.
وی افزود: نگاهی کلان به گذشته ۴۰ ساله و جایگاه فعلی جمهوری اسلامی نشانگر این است که علیرغم اینکه ضعف‌های کارکردی و رفتاری و کاستی‌های مرتفع نشده، توانسته است گام اول خود را محکم و استوار بردارد. این یک واقعیت انکارناپذیر است که جمهوری اسلامی در برابر  همه گستره دشمن در همه عرصه‌های نظامی، سیاسی اقتصادی، بین‌المللی، امنیتی و فرهنگی ایستادگی و مقاومت کرده بدون این که از آرمان‌های اصلی خود ذره‌ای عقب نشینی کند.
رییس مجلس شورای اسلامی یادآور شد: نظام اسلامی در سطوح راهبردی روز به روز قوی‌تر از گذشته به راه خود ادامه داده است به گونه ای که امروز  به عنوان یک قدرت مهم منطقه ای تبدیل به یک بازیگر تاثیرگذار و پرنفوذ در عرصه‌های بین‌المللی شده است.
وی اضافه کرد: نگاهی به حجم و شدت دشمنی نظام سلطه با همه ابزارهای قدرتمند رسانه‌ای، اقتصادی و سیاسی و اطلاعاتی خود به خوبی گواه این مساله است که  امروز انقلاب اسلامی توانسته است مهمترین الگوی رقیب برای نظام سرمایه دار جهانی باشد. این دستاورد بزرگ تنها براساس حرکت بر مدار مکتب امام و هدایت رهبری حکیم انقلاب و مجاهدت مردانی چون حاج قاسم‌ها بدست آمده است. مردانی که با ولایت پذیری و عقلانیت و کارآمدی خطوط طراحی شده توسط رهبری را تحقق بخشیدند. 
قالیباف خاطرنشان کرد: در کنار این توفیقات عظیم ندیدن ناکامی‌های بزرگ باعث از دست رفتن سریع دستاوردهای بدست آمده خواهد شد چرا که نداشتن تصویر درست از واقعیت‌های موجود باعث اشتباه در تصمیم و اجرا می‌شود. ناکامی‌های گوناگون در عرصه های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی متاسفانه به سرمایه اجتماعی نظام آسیب وارد کرده است. براین اساس انقلاب اسلامی در آغاز گام دوم خود برای رسیدن به هدف ایجاد تمدن نوین اسلامی با مجموعه‌ای از تهدیدها و فرصت‌ها روبرو است.
رییس مجلس شورای اسلامی افزود: مهمترین فرصت ما رهبری حکیمانه و هوشمندانه رهبر معظم انقلاب است که کشتی نظام را از طوفان‌های سخت به سلامت تا به امروز عبور داده است. فرصت دیگر باور دینی عمیق مردم به ویژه جامعه ایثارگری و خانواده شهدای دفاع مقدس و مدافعان حرم و اعتقاد آنها به آرمان‌های انقلاب اسلامی که زمینه ساز امدادالهی در دشواری‌های بزرگ می‌شود.
قالیباف ادامه داد: از سوی دیگر قدرت منطقه ای فزاینده جمهوری اسلامی هم که باعث شکل گیری عمق راهبردی و نفوذ ژئوپلتیکی شده و فرصت مغتنمی است که جمهوری اسلامی را به نماد مقاومت در برابر مستکبران تبدیل کرده و همچنین با افزایش توان بازدارنده نظامی جرات دست درازی به این سرزمین را از دشمن سلب کرده است.
 ادامه دارد 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.