نوامبر 29, 2022
قراداد گازی ایران و ترکمنستان در کمیسیون انرژی بررسی شد

قراداد گازی ایران و ترکمنستان در کمیسیون انرژی بررسی شد

[ad_1]

مالک شریعتی نیاسر روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی  ایرنا درباره جلسه امروز کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی افزود: در جلسه امروز میزبان اتحادیه صادرکنندگان فراورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی بودیم و گزارشی از فعالیت‌های ایشان بیان شد و درخواست‌های خود را به صورت مکتوب تقدیم رییس کمیسیون کردند.

وی افزود: در جلسه امروز در خصوص تعیین تکلیف سوال ۲۱ نفر از نمایندگان از بیژن زنگنه وزیر نفت در خصوص محکومیت ایران در پرونده و قرارداد گازی ترکمنستان نیز بحث و بررسی شد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: در این خصوص دو نامه به کمیسیون واصل شده  بود. نامه اول را سید محسن دهنوی عضو هیات رییسه مجلس و طراح اولیه سوال نوشته بود که در آن اعلام کرده است با توجه به توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون و حضور خودش در جلسات کارشناسی داخل وزارت نفت، نسبت به سوال قانع شده است و لذا درخواست کرده که سوال به صحن علنی ارجاع نشود.

شریعتی نیاسر گفت: نامه دوم توسط ۱۲ نفر از دیگر نمایندگان سوال کننده از جمله بنده که در جلسه بررسی سوال از زنگنه هم نیمی از ۱۵ دقیقه وقت را به عنوان یکی از سوال کنندگان صحبت کرده بودم خطاب به رییس کمیسیون انرژی نوشته شده بود مبنی بر اینکه با توجه به کسب اطلاع از توضیحات وزیر نفت در جلسه کمیسیون، قانع نشده‌اند و خواستار ارجاع سوال به صحن علنی هستند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس افزود: برداشت رییس کمیسیون به عنوان اداره کننده جلسه از آیین نامه این بود که چون سید محسن دهنوی از توضیحات زنگنه وزیر نفت و همکاران ایشان در وزارتخانه قانع شده است کفایت می‌کند و قانع نشدن سایر نمایندگان سوال کننده حقی برای آنها ایجاد نمی‌کند و لذا سوال به صحن علنی ارجاع نمی‌شود. البته در این باره نکاتی هست که بعدا و جداگانه خارج از موضع سخنگویی کمیسیون و به عنوان یک نماینده و سوال کننده عرض خواهم کرد.

وی گفت: پنجشنبه این هفته هیاتی از کمیسیون انرژی مجلس به دعوت نمایندگان زابل (دهمرده و سرگزی) به استان سیستان و بلوچستان سفر خواهد کرد. در این سفر عباسی رییس، شریعتی سخنگو، سنگدوینی رییس کمیته گاز و گیلانی از اعضای کمیسیون به استان سفر خواهند کرد تا از نزدیک آخرین وضعیت گازرسانی را نظارت و از نیروگاه بادی میل نادر بازدید کنند و مدیرانی از وزارت نفت و وزارت نیرو نیز هیات را همراهی خواهند کرد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *