آگوست 9, 2022
قوه قضائیه باید انقلابی و مردمی باشد

قوه قضائیه باید انقلابی و مردمی باشد

[ad_1]

حجت الاسلام مهدی سرلک روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: تحوّل، مردمی، انقلابی بودن و ضد فساد بودن انتظار ما از دستگاه قضایی است چرا که مردمی بودن قضات و رعایت اینگونه موراد باعث افزایش اعتماد عموم می شود.  

وی با بیان اینکه باید برای رسیدن به عدل و عدالت تلاش کنیم و لازمه این کار نیز قاطعیت و حرکت در مسیر حق است اظهار داشت: ازمدیران، قضات و کارکنان شریف و خدوم دستگاه قضا انتظار برخورد قاطع با اخلالگران اقتصادی و امنیتی را داریم.
وی تصریح کرد: نیروی انسانی صالح در راس عوامل تحول و پیشرفت قوه قضاییه است قضات باید در صدور رای، همه جوانب را در نظر بگیرند تا به کسی ظلمی وارد نشود.
وی همچنین گفت: انتظار میرود دستگاه قضا در مسوولیتها از جوانان صالح، انقلابی و فاضل استفاده کند چرا که احساس عزت و شرافت در قاضی، سد محکمی در برابر انگیزه‌ها و عوامل نفوذ و انحراف است.
وی افزود: مهمترین اقدامات دستگاه قوه قضاییه این بود که امید بسیاری از جمله ورود جدی برای رونق و جهش تولید، دفاع ازحقوق عامه و ابلاغ قانون جرم سیاسی و اتهامات مرتبط با آن را در دل‌ها و افکار عمومی زنده کرده است. 
وی افزود: مسوولیت سنگین قوه قضاییه در تقویت اعتماد عمومی به درستی باید انجام شود چرا که قوه قضائیه بمنزله نفس لوامه دستگاه‌ها، قوا و وجدان بیدار جامعه باید با پویایی، تحرک و سالم‌سازی دائمی محیط کار و قضاوت، به‌عنوان پناهگاه مردم خصوصا محرومان و مستضعفان مطرح است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.