آگوست 10, 2020
مجسمه فردوسی در دهکده گردشگری حیران آستارا نصب شد

مجسمه فردوسی در دهکده گردشگری حیران آستارا نصب شد

مدیر دهکده گردشگری حیران آستارا روز شنبه در حاشیه رونمایی از این مجسمه اظهار کرد: دهستان حیران با ۲ هزار و ۲۰۰ هکتار مساحت در مسیر گردنه حیران و ۳۰ کیلومتری شهر آستارا واقع و دهکده گردشگری با ۹ هکتار مساحت در سال ۹۰ ایجاد شده است.

صادق سیدی افزود: گردشگران خارجی نیز در دهکده گردشگری حیران حضور می یابند و مجسمه فردوسی با صرف ۱۵۰ میلیون ریال از درآمد دهکده، توسط یک هنرمند مشهدی طراحی و ساخته شده است.

وی بیان کرد: مجسمه در بالاترین نقطه دهکده گردشگری حیران و بر روی آب نما نصب شده و دهکده گردشگری از تله کابین، سورتمه ریلی، پیست کارتینگ، بازار صنایع دستی، آب نما و رستوران برخوردار است و بخش خصوصی ۶۲۰ میلیارد ریال در آن سرمایه گذاری کرده است.

مدیر دهکده گردشگری حیران آستارا ادامه داد: نگاه مثبت مسئولان محلی و استانی به توسعه دهکده گردشگری حیران قابل قدردانی است و توسعه صنعت گردشگری آستارا موجب افزایش گردشگران داخلی و خارجی گیلان، تحول اقتصادی و اشتغالزایی می شود.

شهرستان گردشگرپذیر و مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده و سالانه میزبان میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *