نوامبر 26, 2022
محدودیت های شدید کرونایی در البرز اعمال می شود

محدودیت های شدید کرونایی در البرز اعمال می شود

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی البرز، ناصر مقدم افزود: بر اساس مصوبه چهل و چهارمین جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، که به ریاست  دکتر روحانی برگزار شد، مقرر گردید که محدودیتهای جدید و شدیدتر کرونائی برای ۲۵ استان از جمله استان البرز، اجرا و اعمال گردد که طی آن کلیه مشاغل به جز مشاغل سطح یک شامل مراکز عرضه کننده مایحتاج ضروری مردم، دستگاه های خدمت‌رسانی ضروری، مراکز امداد و نجات، فروشگاه های زنجیره ای، مراکز درمانی و سلامت شامل بیمارستان ها و مطب ها و مراکز تامین زیرساخت های آب، برق، گاز و تلفن، تعطیل  و ادارات دولتی نیز با حداکثر یک سوم کارکنان فعالیت و حق حضور دارند. 

وی اضافه کرد: در اجرای این طرح،  مناطق مدنظر به سه دسته مناطق “سطح سه یا قرمز” و مناطق “سطح ۲ یا نارنجی” و مناطق “سطح یک یا زرد” تقسیم که برای هر منطقه، محدودیتهائی متناسب با شرایط و سطح انتشار ویروس کرونا در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: محدودیتهای شدید کرونائی سطح قرمز از اول آذر در شهرستان های کرج، فردیس ، ساوجبلاغ و نظراباد اعمال می گردد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: همچنین محدودیت های مهمی نیز درخصوص تردد بین شهری برای وسایط نقلیه تعیین شده  که البا بوسیله دوربینهای کنترل هوشمند اجرائی  و طی آن ماشین هایی که پلاک آنها متعلق به شهرهای مناطق “سطح سه یا قرمز” و مناطق “سطح دو یا نارنجی”  باشند، حق ورود به سایر شهرها را نداشته  و درصورت تخطی و ورود، با جرایم سنگین مالی روبرو خواهند شد.

مقدم با بیان اینکه بر اساس این طرح پلاک های غیر بومی نیز حق ورود به شهرهای قرمز را نخواهند داشت خاطر نشان کرد: در اجرای محدودیت های تعیین شده ۲ هفته ای تردد وسایل نقلیه با پلاک های استان های البرز و تهران، بین دو استان مشمول ممنوعیت نمی شود.
مسوول کمیته اطلاع رسانی و مدیریت جو روانی البرز ادامه داد: کلاسهای درس در کلیه مدارس و دانشگاههای مستقر در مناطق سطح هشدار سه، ۲و یک، بصورت غیرحضوری برگزار و همچنین فعالیت مراکز فرهنگی و مذهبی نیز تعطیل و به مدت ۲هفته نماز جماعت و نمازهای جمعه تعطیل می شود.
مقدم افزود:‌ در شهرهای مناطق “سطح سه یا قرمز” سقف نفرات حاضر در جلسات اداری ۱۵ نفر تعیین گردیده و مابقی مدعوین به صورت مجازی و از طریق وبینار حضور خواهند داشت.

وی افزود: همچنین در مناطق “سطح ۲ یا نارنجی” سقف افرادی که می توانند در جلسه حضور داشته باشند، ۲۰ نفر و در مناطق “سطح یک یا زرد” نیز سقف تعداد نفرات ۳۰ نفر تعیین شده و بیشتر از آن ممنوع می باشد.
وی افزود: در این طرح وضعیت حضور و برنامه کاری پرسنل نیروهای مسلح بر اساس دستورالعمل ستاد کل نیروهای مسلح، تعیین و ابلاغ  و بانک ها نیز ادامه فعالیت خواهد داشت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *