آگوست 14, 2022
مدارس ۱۰ منطقه آموزشی در چهارمحال و بختیاری به صورت غیرحضوری شد

مدارس ۱۰ منطقه آموزشی در چهارمحال و بختیاری به صورت غیرحضوری شد

[ad_1]

به گزارش جمعه شب ایرنا از اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری، فرحناز قایدامینی افزود: پیرو مصوبه جلسه مشترک ستاد مبارزه با کرونا،ستاد بحران و شورای اداری استان، تمام فعالیت‌های آموزشی مدارس برای معلمان و دانش‌آموزان در شهرستانهای شهرکرد، بروجن، لردگان، خانمیرزا، فارسان، بن، سامان و مناطق آموزشی گندمان، بلداجی، فلارد و لاران تا اطلاع ثانوی به صورت غیرحضوری و در فضای مجازی انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: برای مدارس با جمعیت زیر ۱۰ نفر و مدارسی که در آن روستا زیرساخت استفاده از فضای مجازی و شبکه شاد وجود ندارد و معلمان بومی هستند و یا بیتوته می‌کنند و آموزش به صورت حضوری انجام می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه شرایط حاضر به معنای تعطیلی فرآیند آموزشی نیست، گفت: فعالیت‌های آموزشی از طریق فضای مجازی ادامه دارد.

وی گفت: در شهرستان های کوهرنگ، کیار، اردل و مناطق میانکوه و عشایری ،فعالیت مدارس به صورت حضوری انجام می‌شود.

قائدامینی با اشاره به اینکه در استان ۱۷ منطقه آموزشی فعال است و در سال تحصیلی جدید بیش از ۲۰۷ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل هستند، گفت: مدیر آموزشگاه و مدرسه باید نظارت مستقیم و مستمر بر فرآیند آموزش مجازی توسط معلمان و دانش‌آموزان داشته باشد.

وی بر مشاهده مستمر کارتابل آموزشگاه و پاسخگویی به بخشنامه های اداری ارسال شده  از طرف وزارتخانه و اداره کل آموزش و پرورش استان و شهرستان را مدیران تاکید کرد.

قائدامینی اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای حضور عوامل اجرایی در مدرسه برای پاسخگویی به دانش آموزان پذیرفته شده در کنکور سراسری و مشمولان حوزه نظام وظیفه ،بر عهده مدیر آموزشگاه است.

وی با تاکید بر اینکه این شرایط تا اطلاع ثانوی برقرار است و هرگونه تصمیم جدید در این زمینه از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش استان به اطلاع عموم خواهد رسید، از اولیاء دانش‌آموزان و دانش آموزان خواست تا طبق برنامه کلاسی و مدرسه آموزشی مدرسه درفضای مجازی آموزش را ادامه دهند.

براساس اعلام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی و بهداشتی استان از ابتدای شیوع این ویروس تا کنون بیشترین اوج شیوع این ویروس در روزهای اخیر گزارش شده است.

ویروس کرونا که منجر به بیماری نوپدید کووید ۱۹ شده است، بسیاری از کشورهای جهان را درگیر کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته تا وضیعت فوق‌العاده اعلام کند.

استفاده همگانی از ماسک، رعایت فاصله ۲ متری، شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و حضور در اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.