دسامبر 2, 2022
مراسم رونمایی از مقبره شهید گمنام و روز کشتی برگزار شد

مراسم رونمایی از مقبره شهید گمنام و روز کشتی برگزار شد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، این مراسم امروز چهارشنبه پنجم شهریورماه روز ملی کشتی در محل خانه‌های کشتی شهید ابراهیم هادی و شهید مصطفی صدرزاده (فدراسیون کشتی) مجموعه ورزشی آزادی تهران با حضور «سیدرضا صالحی‌امیری» رییس کمیته ملی المپیک، «علیرضا دبیر» رییس فدراسیون کشتی، «محمدرضا طالقانی» عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی، «عبدالرضا احمدی» معاون وزیر ورزش، «محمد بنا»، «سردار یزدی» فرمانده سپاه محمد رسول الله، خانواده شهید صدرزاده، سردار آذرنوش فرمانده بسیج ورزشکاران، «محسن کاوه»، مربیان تیم‌های ملی کشتی، خانواده‌های شهدا، رییسان فدراسیون‌های ورزشی، مسولان لشکری و کشوری و قهرمانان و ملی‌پوشان کشتی برگزار شد.

طالقانی عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی در این مراسم، گفت: امروز روز تولد آقا تختی است و افتخار دارم در پنج سال گذشته که این روز به عنوان روز ملی کشتی نامگذاری شده در مورد مرام پهلوانی صحبت می‌کنم. امروز همه هیات‌های تهران گل می‌آورند و ما هم میهمانی داریم که از هفت ماه گذشته اینجاست. شهیدانی که جان خودشان را دادند که من اینجا بایستم و صحبت کنم و بگویم پیراهن مشکی را با افتخار می‌پوشم.

وی ضمن آرزوی سلامتی برای «محمد نصیری» قهرمان جهان و المپیک، خاطر نشان کرد: امروز روز شهید گمنام، روز ملی کشتی، روز حضرت قاسم و شب حضرت علی اکبر است و امیدوارم همه ایام ما توام با مرام پهلوانی باشد.

عضو هیات رییسه فدراسیون کشتی، گفت: پهلوانان زیادی در کشور داشتیم اما در سالیان متمادی جوانی از جنوب شهر تهران برخاست که برای مردم بود و ضمن اینکه مرام پهلوانی داشت. تختی انسان بود و در کنار مردم بود. امیدوارم این مراسم همه ساله برگزار شود و مقام تختی را ارج نهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *