اکتبر 5, 2022
مردم زنجان نقش فعالی در شبکه ملی خون‌رسانی کشور دارند

مردم زنجان نقش فعالی در شبکه ملی خون‌رسانی کشور دارند

[ad_1]

فتح‌الله حقیقی روز یک‌شنبه در پیامی به مناسبت ۲۵ خرداد(مصادف با ۱۴ ژوئن) روز جهانی اهدای خون، افزود: مردم سخاوتمند و نوع‌دوست زنجان به ویژه جامعه اهداکنندگان خون به‌عنوان انسان‌های ایثارگر و فرهیخته علاوه بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی، همبستگی اجتماعی را هم به خوبی حفظ کردند.
وی خاطرنشان کرد: با وجود امکانات کامل و استاندارد برای تهیه پلاسمای خون از بهبودیافتگان کووید ۱۹ در استان، پیش از همه، پزشکان و پرستاران بهبود یافته از کرونای استان بودند که به شکرانه بازیابی سلامتی‌شان ۲۸ روز بعد از بهبودی، پلاسمای خود را برای درمان بیماران کرونایی اهدا کردند.
حقیقی اظهار داشت: جامعه اهداکنندگان در استان زنجان همه اقشار همچون کارگران، کارمندان، معلمان، نظامیان، جامعه پزشکی و دانشگاهی را شامل می شود و خوشبختانه تعداد زیادی از مدیران استان جزو رکوردداران اهدای خون بوده و در ترویج فرهنگ ایثار و نوع‌دوستی پیشگام هستند.
استاندار زنجان با تبریک روز جهانی اهدای خون به همه مردم استان و اهداکنندگان خون و فعالان سلامت، ابراز امیدواری کرد با توسعه فرهنگ ایثار و اهدای خون و با رشد دانش پزشکی کشور در این زمینه شاهد درخشش هرچه بیشتر ایران عزیز در سراسر جهان باشیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.