نوامبر 29, 2022
مروری بر مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان

مروری بر مطبوعات و پایگاه‌های خبری زنجان

[ad_1]

روزنامه صدای زنجان در گزارشی به خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در بنگاه های املاک استان پرداخت و نوشت: زمان ثبت‌نام و قرعه‌کشی مسکن ملی با بیماری کرونا هم زمان شد و این موضوع موقعیت مناسبی برای برخی فراهم کرد که در زمانی که همه توجهات به سمت این بیماری است بدون هیچ سروصدایی اقدام به خریدوفروش و حتی دلالی در این پروژه بکنند.

از زمان پالایش مرحله اول ثبت نام مسکن ملی، فروش این امتیازات که حتی در برخی از موارد در فضای مجازی از جمله سایت دیوار نیز قابل مشاهده بود با قیمت‌های ۱۵ تا ۳۰ میلیونی پیشنهاد می‌شد ولی با گذشت چند ماه از زمان پالایش مرحله اول و بخشی از مرحله دوم، یکی از مشاوران املاک در گفت‌وگو با صدای زنجان که به‌عنوان خریدار امتیاز مسکن ملی مراجعه کرده بود، می‌گوید: هم اکنون امتیازات مسکن ملی ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان بعلاوه ۴۰ میلیون تومان قسط اول مسکن ملی است.

این مشاور املاک بر این باور است که در حال حاضر خرید تعدادی از این امتیازات می‌تواند راهکار مناسبی برای سرمایه‌گذاری برای آینده باشد زیرا با پرداخت ۳۰۰ میلیون ریال به صورت اقساطی سود زیادی به همراه خواهد داشت و همچنین در ماه‌های آینده قیمت این امتیازات بالاتر می‌رود و در صورت تمایل می‌توان با سود بیش‌تری فروخت.

ناصر فغفوری، رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تصریح می‌کند: انجام معاملات خریدوفروش امتیاز مسکن ملی امری غیرقانونی بوده و چون به صورت کاملا غیررسمی و ‌به دور از نظر نهادهای نظارتی انجام می‌شود و در این خریدوفروش طرفین ‌معامله امر مجرمانه مرتکب شده و دعوای آنان نیز غیر قابل طرح‌ است.

وی به عواقب و زیان‌هایی که این معاملات می‌تواند به همراه داشته باشد اشاره می‌کند و می‌گوید: این معاملات غیر قانونی است و بر حسب تجربیات گذشته در بسیاری از موارد با عدم انجام تعهدات از سوی یکی از طرفین، منجر به اختلاف و مراجعه به مراجع قضایی شده لذا درخواست داریم هرگونه معاملات در زمینه مسکن به جهت الزام‌آور بودن طرفین معامله در راستای انجام تعهدات به صورت قانونی ‌و ‌با ثبت کد معاملاتی باشد و چون خرید و فروش امتیاز مسکن ملی در مشاوران املاک بدون کد رهگیری است می‌تواند مشکلات زیادی را برای خریدار و فروشنده به وجود آورد.

رییس سازمان صمت استان از صاحبان امتیاز مسکن ملی می‌خواهد به سودهای کم دلالان توجهی نداشته و دلالان و سودجویان نیز باید عواقب این معاملات را قبول کنند که خرید این امتیازات می تواند بجای سود دهی؛ زیان‌ده باشد.

پایگاه خبری مردم نو آنلاین از قول رییس سازمان صمت استان زنجان‌ نوشت: تا پایان امسال ۳۳ واحد تولیدی تعطیل در استان وارد چرخه تولید می‌شود.

ناصر فغفوری افزود: ۱۲ پروژه صنعتی و تولیدی برای سال جهش تولید در استان پیش‌بینی شده است.

وی با بیان اینکه بیش از ۶۸ درصد این پروژه‌ها در سال جهش تولید در زنجان به بهره‌برداری می‌رسد، اضافه کرد: با بهره‌برداری از این پروژه‌ها اشتغال خوبی در استان ایجاد خواهد شد.

پایگاه خبری موج رسا افزایش قیمت مواد شوینده در استان را مورد توجه قرار داد. معاون اقتصادی استاندار زنجان در این باره به این پایگاه خبری گفته است: افزایش قیمت شوینده‌ها تصمیم کشوری بوده و حدود 20 تا 25 درصد قیمت‌ها افزایش خواهد یافت.

محمدرضا آبی‌پور اظهار داشته است: افزایش قیمت شوینده‌ها قانونی است و این افزایش قیمت‌ها به صورت کشوری اتفاق افتاده است.

معاون اقتصادی استاندار زنجان با اشاره به اینکه اگر فروش شوینده‌ها بیشتر از قیمت سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان باشد گرانفروشی محسوب می‌شود و مردم می‌توانند این موارد را به سامانه 124 اطلاع دهند، افزود: در صورت دریافت گزارش بازرسان نیز موظف هستند در کمترین زمان موارد مطرح شده را مورد بررسی قرار دهند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *