دسامبر 2, 2022
مطالعه احداث منطقه گردشگری سد فریمان آغاز شد

مطالعه احداث منطقه گردشگری سد فریمان آغاز شد

[ad_1]

عباسعلی صفایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با اتمام فعالیت پیمانکار بخش خصوصی در پارک گردشگری سد فریمان اکنون مدیریت این مجموعه گردشگری به شهرداری فریمان واگذار شده، همچنین در این راستا فعالیتهایی نیز برای توسعه واحدهای خدماتی و گردشگری در این مجموعه انجام شده است.

وی ادامه داد: این طرح مطالعاتی که با عنوان “منطقه نمونه گردشگری سدتاریخی فریمان” توسط شهرداری در حال پیگیری است در زمینی به مساحت ۴۰ هکتار در حال انجام است.   

فروردین ماه ۱۳۹۷ اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان رضوی نیز اعلام کرده بود طرح گردشگری سد فریمان با هدف ارتقای سطح گردشگری و سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه تهیه شده است.

ابوالفضل مکرمی فر افزود: طرح گردشگری سد فریمان با توجه به ارزش و قدمت تاریخی این سد تهیه شده و به محض بررسی و تصویب نهایی، جرایی می‌شود.
وی ادامه داد: بند تاریخی فریمان متعلق به دوره اسلامی است که در ۲۵ اسفند سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی ثبت شده است همچنین این شهرستان در حوزه گردشگری و میراث فرهنگی بسیار توانمند و ثروتمند است و برای احیای آثار تاریخی و طرح های گردشگری این شهرستان نهایت همراهی و تعامل انجام خواهد شد.
شهرستان ۱۰۰ هزار نفری فریمان با ۴۸ اثر، ساختمان، بنا و محوطه تاریخی ثبت شده در فهرست آثار ملی در ۷۵ کیلومتری مشهد واقع است.
سد تاریخی فریمان نیز در بخش مرکزی و ۹ کیلومتری جنوب شهر فریمان قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *