سپتامبر 25, 2022
معاون استاندار خراسان رضوی: برگزاری مراسم دهه آخر صفر منوط به تصمیم ستاد مقابله با کروناست

معاون استاندار خراسان رضوی: برگزاری مراسم دهه آخر صفر منوط به تصمیم ستاد مقابله با کروناست

[ad_1]

به گزارش روز سه‌شنبه استانداری خراسان رضوی، محمدصادق براتی در نشست ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه دهه پایانی ماه صفر افزود: هر سال طی دهه پایانی ماه صفر شاهد حضور خیل عظیمی از مشتاقان اهل بیت (ع) در شهر مقدس مشهد هستیم و امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا، طرح های مختلف برای برگزاری این مراسم با توجه به تصمیم ستاد استانی و ملی مقابله با کرونا اجرا خواهد شد.  

وی ادامه داد: طرح‌های مختلف توسط نهادهای فرهنگی این استان برای برگزاری مراسم پیاده‌روی دهه پایانی ماه صفر متناسب با شرایط شیوع کرونا  پیشنهاد و ارائه شده که اجرای آنها پس از ابلاغ دستور از سوی ستاد  مقابله با کرونا و برنامه‌ریزی لازم انجام خواهد شد.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: در صورت برگزاری مراسم پیاده‌روی زائران و مشتاقان حضرت امام رضا (ع) در ایام پایانی ماه صفر، تمامی امکانات همانند سال‌های گذشته فراهم می‌شود تا زمینه زیارت آسان و با معرفت برای مشتاقان حضرت امام هشتم (ع) فراهم شود.

وی افزود: در صورت مخالفت ستاد ملی مقابله با کرونا با برگزاری مراسم پیاده‌روی دهه پایانی ماه صفر، کمیته‌های ۱۴ گانه ستاد اجرایی خدمات سفر خراسان رضوی ویژه دهه پایانی ماه صفر بر اساس شرایط وظایف خود را دنبال خواهند کرد تا بتوانیم با تمام توان زمینه زیارت از راه دور و ارتباط معنوی زائران با بارگاه منور رضوی را فراهم کنیم.

براتی ادامه داد: وظایف کمیته فرهنگی، اطلاع رسانی و تبلیغات، رسانه ملی و نیز نهادهای فرهنگی در شرایط برگزار نشدن مراسم یاد شده بسیار مهم و خطیر خواهد بود، چرا که باید زمینه‌های ارتباط معنوی زائران آن حضرت در اقصی نقاط کشور با آستان ملکوتی ثامن الحجج (ع) را برقرار کنند.

وی گفت: از دستگاه‌ها و نهادهای فرهنگی انتظار داریم متناسب با ایام پیش رو و با توجه به شرایط شیوع کرونا در زمینه تولید محتوا و محصولات فرهنگی بکوشند و با تولیدات فاخر در عرصه فضای مجازی ضمن برطرف نمودن نیازهای مخاطبان، فعال‌تر از همیشه حضور داشته باشند.

در دهه پایانی ماه صفر سال گذشته بیش از ۴.۵ میلیون زائر و مسافر با وسایل نقلیه از طریق جاده، راه آهن و فرودگاه و همچنین به صورت پیاده وارد شهر مشهد شدند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل از آن ۲.۵ درصد افزایش داشت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.