سپتامبر 27, 2022
معاون استاندار سمنان: مهارت‌آموزی برای رفع بیکاری مورد توجه قرار گیرد

معاون استاندار سمنان: مهارت‌آموزی برای رفع بیکاری مورد توجه قرار گیرد

[ad_1]

به گزارش ایرنا، منوچهر فخری عصر پنجشنبه در بازدید از دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان ابراز داشت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای براساس رویکرد مهارت‌آموزی نقشی مهم در اشتغالزایی، رونق و جهش تولید دارد.
وی خاطر نشان کرد: خوابگاه و امکانات مناسب آموزشی باید در اختیار دانشجویان قرار گیرد و با حمایت استانداری ، شورای اسلامی شهر ، شهرداری و دیگر دستگاه‌های اجرایی باید هر چه سریعتر مشکلات این مجموعه دانشگاهی برطرف شود .
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سمنان ادامه داد: تمام دستگاه‌های اجرایی با همت مدیران دانشگاه فنی و حرفه‌ای برای تکمیل و افتتاح سالن ورزشی این دانشگاه در دهه فجر پیروزی انقلاب اسلامی تلاش کنند .
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت:
نهضت مهارت آموزی و آموزش های مهارتی بسترساز اشتغال و راهکاری برای رهایی از مشکل بیکاری است.
رضا نقدی ابراز داشت: دانشگاه فنی و حرفه ای در اشتغال زایی موفق عمل کرده است و ۶۳ درصد از دانش آموختگان این دانشگاه شاغل می شوند. 
وی اضافه کرد: ۷۰ درصد دروس دانشجویان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای در کارگاه و آزمایشگاه برگزار می‌شود و دانش‌آموختگان دارای مهارت‌های فنی لازم هستند و سریع جذب بازار کار می شوند .
وی تصریح کرد: در استان سمنان چهار دانشکده فنی و حرفه ای وجود دارد که دو دانشکده در سمنان به تفکیک جنسیت و دو دانشکده در شهرستان های شاهرود و امیرآباد دامغان قراردارد که در مجموع با چهار هزار دانشجو و ۵۰۰ عضو هیئت علمی و استاد حق التدریس  به دانشجویان و جامعه ارائه خدمت می‌شود.
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای استان سمنان گفت : این دانشگاه در کل کشور دارای سه هزار و ۲۰۰ کارگاه و آزمایشگاه است که سهم استان سمنان ۶۰ کارگاه و آزمایشگاه است.
دانشگاه فنی‌ وحرفه‌ای دولتی و تحصیل در مراکز این دانشگاه رایگان است و در سال جدید متناسب با نیاز بازار کار استان مجوز اخذ رشته های طراحی لباس در مقطع کارشناسی پیوسته، کارشناسی مهندسی مکانیک خودرو و حسابداری به صورت ناپیوسته و رشته‌های کاردانی مانند انرژی تجدیدپذیر خورشیدی، تبرید، گرافیک، تربیت بدنی، معماری، هنرهای تجسمی-نقاشی، تولید و بهره برداری گیاهان دارویی و معطر، از وزارت علوم تحقیقات فناوری گرفته شده است .

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.