آگوست 16, 2022
معترضان در سودان پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند

معترضان در سودان پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از القدس العربی، جوانان سودانی در اعتراض به سازش با رژیم صهیونیستی در تظاهرات جنوب خارطوم، پرچم رژیم صهیونیستی را به آتش کشیدند.

بر اساس این گزارش، معترضان شعارهایی علیه سازش و آن هایی که تلاش می کنند تا سازش با رژیم صهیونیستی را نزد افکار عمومی و محافل سیاسی توجیه کنند، سر دادند.

تظاهرات‌کنندگان که به دولت انتقالی سودان معترض بودند،  با سردادن شعارهایی مانند «دولت مزدور تنها باید ساقط شود» مخالفت خود را با دولت انتقالی اعلام کردند.

بر اساس گزارش رسانه ها، در تظاهرات روز چهارشنبه در خارطوم یک نفر کشته و ۱۴ نفر زخمی شدند.

تظاهرات علیه سازش در خارطوم در حالی برگزار شد، که بر اساس گزارش رسانه های صهیونیستی یک هیأت از این رژیم برای آماده سازی زمینه اعلام عادی سازی روابط میان دو طرف به سودان سفر کرده است.

سودان در ماه‌های گذشته با بحران اقتصادی رو به رو شده و قیمت نان، آرد، سوخت و گاز به دلیل رشد صعودی قیمت دلار در برابر پول ملی این کشور افزایش یافته است.

ماه آگوست گذشته «الصادق المهدی» رئیس «حزب الأمة القومی» سودان گفته بود که این کشور با سه گزینه هرج ‌و مرج، کودتای نظامی یا برگزاری انتخابات زودهنگام مواجه است.

دولت انتقالی سودان آگوست ۲۰۱۹  میلادی آغاز به کار کرد و قرار است مدت زمان انتقال قدرت از نظامیان به غیرنظامیان ۳۹ ماهه باشد و در این مدت نیز قدرت میان ارتش و ائتلاف «الحریة و التغییر» تقسیم می‌شود.

«عمر البشیر» رئیس‌ جمهوری پیشین سودان فروردین ۹۸ در پی گسترش اعتراض های مردمی به نابسامانی اوضاع اقتصادی، با دخالت ارتش برکنار شد و پس از آن شورای نظامی به ریاست «عبدالفتاح البرهان» قدرت را به دست گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.