سپتامبر 27, 2022
مقام دومای روسیه: قصد دخالت نظامی در قره باغ را نداریم

مقام دومای روسیه: قصد دخالت نظامی در قره باغ را نداریم

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، وی روز پنجشنبه در بیانیه ای تاکید کرد که درباره قره باغ و تنش بین ایروان و باکو تنها سخنان و مواضع ولادیمیر پوتین رییس جمهوری، سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه و سرگئی شویگو وزیر دفاع ملاک است.

بیانیه کراسوف در پاسخ به سخنان  کنستانتین زاتولین معاون اول رییس کمیته دومای دولتی در امور کشورهای مستقل مشترک المنافع  صادر شد که گفته بود احتمال اینکه روسیه بتواند یک عملیات در قره باغ انجام دهد، وجود دارد.

وی یادآورشد که زاتولین هیچ صلاحیتی برای بیان چنین اظهاراتی ندارد و سخنان وی منعکس کننده موقعیت رسمی دومای دولتی و کمیته دفاع دومای دولتی نیست.

“کراسوف تصریح کرد:اکنون استفاده از نیروهای مسلح روسیه در منطقه درگیری قره باغ برنامه ریزی نشده است.  

وزیران خارجه ارمنستان و جمهوری آذربایجان روز ۱۱ ماه اکتبر(۲۰ مهر) در مذاکراتی طولانی که با وساطت وزیر خارجه روسیه در مسکو برگزار شد، به توافق برای آتش‌بس در قره باغ دست یافتند، اما این آتش‌بس بارها از سوی طرف‌های درگیر نقض شده و دو طرف یکدیگر را به نقض آن متهم کرده‌اند.

اوضاع در منطقه قره باغ از ششم مهر (۲۷ سپتامبر) متشنج شده و ارمنستان و جمهوری آذربایجان یکدیگر را به آغاز جنگ متهم کرده‌اند.

جمهوری آذربایجان در این مناقشه با تکیه بر اصل حفظ تمامیت ارضی خواستار پایان اشغالگری ارمنستان شده و از سوی دیگر طرف ارمنی با استناد به اصل «حق تعیین سرنوشت» خواستار به رسمیت شناخته شدن حقوق ارامنه در منطقه قره باغ شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.