اکتبر 4, 2022
نخستین جشنواره فیلم کرمان آغاز به کار کرد

نخستین جشنواره فیلم کرمان آغاز به کار کرد

[ad_1]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان در آیین افتتاح جشنواره فبلم کرمان گفت: خوشحال هستیم که بعد از سالها، انتظار جامعه سینمایی استان کرمان محقق و این رویداد بزرگ فرهنگی آغاز شد هر جند در آغاز راه هستیم

محمد رضا علیزاده افزود: بیش از یکسال برای برگزاری  این جشنواره برنامه ریزی شده است، که هر بار تاریخ آن به دلیل بیماری کرونا به تعویق افتاد و  از ستاد کرونا استان قدردانی می کنیم که در این شرایط سخت با  رعایت پروتکل های بهداشتی برای برگزاری جشنواره مجوز دادند.

وی تصریح کرد: در سالهای اخیر با حمایت سازمان سینمایی کشور شاهد اتفاقات خوبی در عرصه سینما در استان ها بودیم، نگاهی که سازمان سینمایی در سالهای اخیر به استان ها داشته، در سالهای گذشته وجود نداشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان اظهار داشت: ارتقای سطح کیفی و کمی آثار تولیدی در قالب های داستانی، مستند، انیمیشن و سینمایی، ارتقای چرخه تولید فیلم و کشف استعدادهای نوین در این حوزه، پشتیبانی از نیروهای خلاق فیلمساز از مهمترین اهداف این جشنواره است.

وی تاکید کرد: با استمرار برگزاری جشنواره در سالهای آینده، شاهد اتفاقات خوبی در حوزه سینما و فیلمسازی خواهیم بود و باعث می شود جایگاه سینما و فیلمسازی در استان کرمان با توجه به ظرفیت ها، ارتقا پیدا کند.

علیزاده افزود: این رویداد فرهنگی، تبدیل به کارگاه بزرگی در حوزه سینما شده است و نمایش آثار در بخش های جنبی و مسابقه و همچنین جلسات نقد و بررسی و کارگاه های آموزشی در چهار روز برگزار می شود.

وی با بیان اینکه استان کرمان سینماگران و استعددهای فعالی دارد ،گفت: با توجه به اقلیم های متفاوت در این استان، سینماگران مستند بسیار خوبی فعالیت دارند، هرچند هنرمندان نیاز به حمایت و پشتیبانی دارند که این جشنواره قطعا امکان حمایت را برای آنها فراهم می سازد.

نمایش آثار راه یافته به مرحله نهایی جشنواره فیلم کرمان در بخش‌های مسابقه و جنبی در ۲ سانس صبح و عصر همراه با ورکشاپ ها و جلسات نقد و بررسی فیلم، در تالار اتاق بازرگانی کرمان واقع در ابتدای بلوار جمهوری اسلامی انجام خواهد شد.
: همچنین مراسم افتتاحیه جشنواره، بزرگداشت روز ملی سینما؛ یادمان سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و مراسم اختتامیه جشنواره در طول چهار شب از ساعت ۲۰ در محل فضای باز باغ موزه هرندی واقع در چهارراه طهماسب آباد (سمیه) ابتدای بلوار فردوسی – برپا می شود.

نخستین جشنواره فیلم کرمان با نمایش ۶۲ اثر تا دوم مهر در شهر کرمان ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.