نوامبر 26, 2020
نخست وزیر عراق ترور الهاشمی را محکوم کرد

نخست وزیر عراق ترور الهاشمی را محکوم کرد

 به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز، مصطفی الکاظمی با ابراز تاسف نسبت به ترور الهاشمی گفت: وی به دست گروهی مسلح قانون شکن ترور شد.

وی افزود: مرحوم الهاشمی از سازندگان رای و نظر در عرصه ملی و صدای حمایت از نیروهای قهرمان مان در جنگ علیه گروه تروریستی داعش بود و در پویایی و اغنای گفت وگوهای مهم سیاسی و امنیتی نقش بسزایی داشت.  

نخست وزیر عراق همچنین نسبت به پیگرد و مجازات عاملان این ترور هشدار داد و تاکید کرد: اجازه نخواهیم داد که ترورها بار دیگر به صحنه عراق بازگردد تا ثبات و امنیت را بر هم بزند.

وی گفت: از هیج کوششی برای پیگرد مجرمان دریغ  نخواهیم کرد و تنهاست سعی خود را برای محدود شدن سلاح در دست دولت خواهیم کرد، زیرا هیچ قدرتی بالاتر از حاکمیت قانون نیست.

الهاشمی دوشنبه شب در حالی که از مصاحبه با یکی از شبکه های عراقی باز می گشت، مقابل خانه اش در منطقه «زیونه» بغداد هدف حمله مسلحانه دو موتور سوار قرار گرفت و کشته شد. 

بر اساس اعلام برخی منابع عراقی، گروه تروریستی داعش مسئولیت ترور این شخصیت امنیتی و رسانه ای را برعهده گرفته است.

وی از کارشناسان و تحلیلگران مطرح مسائل راهبردی و امنیتی بود که دیدگاه های او در محافل رسانه ای و سیاسی عراق مورد توجه قرار می گرفت.

ترور وی موجی از خشم و واکنش در محافل رسانه ای، سیاسی و فضای مجازی عراق به راه انداخته است و فعالان این حوزه ها خواستار شناسایی عوامل این اقدام از سوی دولت و دستگاه های امنیتی شده اند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *