اکتبر 4, 2022
نشست شعر و ادبیات فارسی از نگاه ایران شناس برجسته ژاپنی در توکیو برگزار می شود

نشست شعر و ادبیات فارسی از نگاه ایران شناس برجسته ژاپنی در توکیو برگزار می شود

[ad_1]

به گزارش ایرنا از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن،  دراین نشست تخصصی خانم پروفسور امیکو اوکادا ایران شناس برجسته ژاپنی و استاد بازنشسته دانشگاه مطالعات توکیو که بیش از ۵۰ سال در زمینه ایران شناسی و زبان و ادبیات فارسی تلاش نموده و آثار ماندگاری را از خود بر جای گذارده است، در خصوص شعر و ادبیات فارسی مطالبی ارائه می کند.  

پروفسور امیکو اوکادا یکی از برجسته ترین شخصیت های ایران شناس ژاپنی است که نقش مهمی در معرفی متون ادبی ایران در این کشور در ۵۰ سال گذشته داشته است و آثار متعددی نیز از وی به چاپ رسیده که از جمله انان می توان به خسرو و شیرین، لیلی و مجنون، ویس و رامین، اساطیر ایرانی، داستان اسکندر اشاره کرد.

از او اخیرا نیز کتاب “کشور سخن، من و ایران” یا “قلب ایرانی” در سال ۱۳۹۸ به چاپ رسیده که به دلیل اتمام نسخه های این کتاب در بازار کتاب ژاپن،  چاپ دوم و مجدد آن در دست انجام می باشد.  

رایزنی فرهنگی سفارت ایران در ژاپن در جشن نوروز سال ۱۳۹۷ و در جمع تعداد زیادی از میهمانان ایرانی و ژاپنی، از این شخصیت تجلیل نمود و نماهنگی نیز از زندگی و آثار وی تهیه و منتشر کرد.

پروفسور اوکادا در سال ۱۹۸ نیز بخشی از کتابخانه ایران شناسی خود را که حاوی کتب ارزشمند حاصل چندین دهه تلاش وی در این زمینه می باشد نیز به رایزنی فرهنگی اهداء کرد.  

این نشست روز یکشنبه ۲۷ مهر ۹۹ (۱۸ اکتبر) ساعت ۱۵ به وقت توکیو (۱۱:۳۰ به وقت تهران)  در فضای مجازی زوم برگزار خواهد شد علاقه مندان برای ورود به برنامه می توانند از لینک 
https://us۰۲web.zoom.us/j/۸۴۸۶۸۰۹۴۲۰۹?pwd=K۳hqK۳Jhai۸۳bWJBVGtOeitsWHRBQT۰۹  استفاده کنند و یا در اپلیکیشن موبایلی یا کامپیوتری زوم، کد شناسه Meeting ID: ۸۴۸-۶۸۰۹-۴۲۰۹ را وارد کنند.
 
اطلاعات به زبان ژاپنی در پایگاه اطلاع رسانی ژاپنی رایزنی فرهنگی به آدرس http://bit.ly/IranbunkaS۳۳ در اختیار قرار دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.