نوامبر 29, 2022
نماز جمعه این هفته در خراسان جنوبی برگزار نمی‌شود

نماز جمعه این هفته در خراسان جنوبی برگزار نمی‌شود

[ad_1]

حجت الاسلام مهدی رحیم‌آبادی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طبق تفاهم‌نامه‌هایی که در شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور تدوین شده است، قرار شد هر کجا که از طرف وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی منطقه سفید (کم خطر) اعلام شود، نماز جمعه و جماعات با رعایت کامل اصول بهداشتی اقامه شود.

وی گفت: با توجه به آخرین وضعیت اعلامی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند و اهمیت سلامت مردم این هفته نماز جمعه در خراسان جنوبی برگزار نخواهد شد.

خراسان جنوبی به مرکزیت بیرجند ۱۱ شهرستان دارد و ۲۶ نقطه این استان محل برگزاری نماز جمعه است.

نماز جمعه از ۱۵ اسفند پارسال تاکنون به دلیل شیوع کرونا در مرکز استان (بیرجند) اقامه نشده است و این آیین عبادی سیاسی هفته گذشته (۱۶ آبان) در یک شهر از ۲۶ پایگاه نماز جمعه استان خراسان جنوبی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اقامه شد.

تعداد مبتلایان و فوتی‌های کرونا در خراسان جنوبی از مهر ماه امسال تاکنون همچنان صعودی است.

خراسان جنوبی که اوایل شهریور امسال با افزایش بیماران تنفسی در این استان به وضعیت هشدار بازگشته بود، نزدیک ۲ ماه است که در خیز سوم بیماری جزو استان‌های در وضعیت قرمز قرار دارد.

ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا این هفته ۲ بار تشکیل جلسه داد و محدودیت‌های جدید را برای کنترل کرونا تصویب کرد.

براساس آخرین وضعیت مخاطره شیوع ویروس کرونا در ۱۱ شهرستان خراسان جنوبی که روز پنجشنبه ۱۵ آبان ماه منتشر شد، ۶ شهرستان این استان در شرایط بحرانی (مشکی) قرار دارند، چهار شهرستان این استان در وضعیت قرمز (خیلی پرخطر) هستند و یک شهرستان هم در وضعیت نارنجی (پرخطر) است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *