نوامبر 29, 2022
نماینده دشتستان: مقاومت در مقابل تانک‌های رسانه‌ای دشمن ضروری است

نماینده دشتستان: مقاومت در مقابل تانک‌های رسانه‌ای دشمن ضروری است

[ad_1]

به گزارش ایرنا، ابراهیم رضایی روز جمعه در آئین اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان بوشهر با تاکید بر مصون سازی افزود: پیام‌های منتشر شده از سوی استکبار جهانی نباید بر اراده و نگاه ما بعنوان یک ایرانی و مسلمان تاثیر گذار باشد بلکه در مقابل این پیام‌ها باید قدرت تشخیص داشته باشیم.

وی بیان کرد: در این شرایط ارتقا و تقویت سواد رسانه‌ای جامعه ضروری است.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تقویت سواد رسانه‌ای نیاز جدی و امروز جامعه است اظهار کرد: سواد رسانه‌ای مردم بالاست و این سواد رسانه‌ای نخبگان است که باید در کنار مردم ارتقا یابد.

وی ادامه داد: هرکسی در سپر رسانه‌ای ما می‌خواهد کاری انجام دهد باید پاسخگوی قانون و ملت ما باشد.

رضایی بیان کرد: ما سیاست‌گذاری درست و به معنی واقعی کلمه در عرصه رسانه نداریم و همواره شاهد بعضی هرج و مرج‌ها دراین خصوص هستیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی گفت: قائل به استقلال رسانه‌ای هستم و معتقدم در حوزه‌های مختلف باید استقلال داشته باشیم و مخالف دست درازی دشمن و هر بیگانه‌ای به خاک، فرهنگ، مسائل اقتصادی و اجتماعی ایران هستم.

رضایی یادآور شد: اینقدر ما باید قوی باشیم که دشمن نتواند در داخل ایران در فضای حقیقی و مجازی هر کاری بخواهد انجام دهد.

 نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: خبرنگاران این سرزمین همواره وظیفه سنگین و مهمی در دوران انقلاب اسلامی برعهده داشته و دارند و هر روز نقش این قشر از جامعه بیش از گذشته هویدا می‌شود.

عبدالکریم جمیری افزود: مهمترین نقش اصحاب رسانه در این شرایط تنویر افکار عمومی و کمک به همه تصمیم گیران و تصمیم سازان است.   

فرمانده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر گفت: خبرنگاری یک شغل ظریف، حساس و پیچیده فکری است که میلیون‌ها نفر از این فکر، قلم و مکتوبه بهره‌مند می‌شوند و زبان قوی قشرهای مختلف از جمله مسئولان و ملت و رابطه بین این دو قشر از زیر قلم و زبان یک خبرنگار رقم می‌خورد.

سردار علی رزمجو افزود: خبرنگار با انعکاس یک خبر می‌تواند استان، درون و بیرون از یک کشور را به هم ارتباط و در مسیر انتقال فرهنگ انقلاب حتی در بیرون از کشور نقش به سزایی ایفا کند.

وی ادامه داد: یک خبرنگار منادی نشاط،انگیزه، امید به آینده و عشق به انگیزه‌های الهی است و با برشمردن دستاوردهای انقلاب اسلامی در ابعاد مختلف ایجاد انگیزه کند.

مسئول سازمان بسیج رسانه استان بوشهر گفت: بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده، قرار بود اسفندماه آئین پایانی جشنواره استانی ابوذر برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا امکان برگزاری این آئین به امروز و آن هم از طریق شبکه استانی صدا و سیما موکول شد.

عبدالله نجفی اضافه کرد: اطلاع رسانی به موقع و دقیق، آگاهی بخشی در حوزه سلامت فردی و عمومی و پاسخ به شایعات و اخبار جعلی از عمده فعالیت های اصحاب رسانه در این مدت بوده است.

وی بیان کرد: با نگاه به هدف‌ها و ارزش‌های انقلاب و بر بستر بیانیه گام دوم انقلاب، جشنواره ابوذر که نقش بسزایی در ارتقای کیفی سطح‌های مختلف آثار رسانه‌ای دراستان بوشهر داشته‌است، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: گردآوری آثاری ماندگار و فاخر در قالب خبر، گزارش، تیتر، مصاحبه، مقاله، عکس و موشن گرافیک به عنوان یک اصل در جشنواره ابوذر پیگیری شد.

نجفی گفت: افزایش و غنی‌سازی فرهنگ رسانه انقلابی در بین اصحاب رسانه، ایجاد فضای رقابتی مثبت، تزریق نشاط و امید به جامعه در کنار بیان مسائل و مشکلات صنفی حوزه اطلاع رسانی و معرفی آثار برتر به جشنواره کشوری از جمله اهداف و انگیزه های برگزاری جشنواره ابوذر در استان بوشهر است.

وی یادآور شد: امسال نیز موضوع های کشوری این جشنواره شامل مسائل صنفی خبرنگاران، دستاوردهای انقلاب اسلامی،دفاع و جبهه مقدس، موضوع‌های آزاد اجتماعی، بصیرت و دشمن شناسی، اقتصاد مقاومتی، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، بسیج و حوزه های اقدام، محرومیت زدایی و رونق تولید به مرحله داوری رسید.

نجفی ادامه داد: یک هزار و ۳۰۰ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در استان بوشهر ارسال شد که از این بین با نگاه داوران ۲۰ اثر بعنوان آثار برگزیده در استان انتخاب شدند.

وی در خصوص پویش ملی خاطره نگار گفت: ثبت خاطرات خبرنگاران از فعالیت‌ه و کارهای ماندگار آنان که باعث حرکت روبه جلو بوده در حال برگزاری است و مورد استقبال فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی قرار گرفته است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *