آگوست 7, 2022
نماینده مجلس: رییس جمهوری پنجشنبه ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح در کرمان افتتاح می‌کند

نماینده مجلس: رییس جمهوری پنجشنبه ۱۰ هزار میلیارد تومان طرح در کرمان افتتاح می‌کند

[ad_1]

شهباز حسن‌پور روز سه‌شنبه در دیدار معاونان وزیر صنعت، معدن و تجارت با امام جمعه و استاندار کرمان افزود: امروز واحدهای تولیدی منطقه ویژه اقتصادی سیرجان بررسی و تمامی دستورات لازم از سوی کاروان وزارت صمت صادر شد و واحدهای شهرستان‌های کرمان ، بم، رفسنجان و شهربابک نیز در اینده بررسی می‌شود.

وی اظهار داشت: معاونت امور معدن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت به‌عنوان معین استان کرمان و فارس انتخاب شده که باید به مسائل و مشکلات تولید در این استان را به‌صورت هرماهه رسیدگی کند.

نماینده سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی گفت: کلنگ زنی شرکت گهرزمین با ارزش چهار هزار میلیارد تومان باید در سال ۹۶ راه‌اندازی می‌شد که با جسارت و شهامت دولت در سال جهش تولید زده شد.

وی بیان داشت: معادن اسمیران با ۴۰۰ نیرو تا هفته گذشته تعطیل بود که امروز با تلاش وزارت صنعت، معدن و تجارت و بخش خصوصی مجددا راه اندازی شد.

حسن‌پور افزود: این واحد معدنی مشکل اخذ مجوزهای قانونی داشت که با رفع این مشکل در آینده نزدیک ۲ هزار ‌نیروی کار به این مجتمع جذب می‌شود و تولید آن از ۱۵ میلیون تن به ۳۰ میلیون تن می‌رسد.

وی عنوان کرد: متاسفانه در بومی سازی و نهضت داخلی‌سازی عقب هستیم و کار مونتاژ کارخانجات تکنولوژی را از خارج کشور خریداری کردیم و بیش از ۸۰ درصد قطعات معادن و صنایع معدنی از خارج از استان وارد می‌شود.

حسن‌پور افزود: با همکاری صنایع و معادن بزرگ استان از جمله مس سرچشمه و گل گهر سیرجان نهضت ساخت داخل را آغاز کنیم که این امر علاوه بر رفع مشکل واحدهای تولیدی مشکل اشتغال استان را رفع می‌کند.

وی تصریح کرد: سرانه درامدی استان کرمان با وجود منابع و ظرفیت‌ها ‌پایین ترین رتبه را در کشور دارد که می توانیم با اقدام جهادی این سرانه را تغییر دهیم و بیش از ۲۰ درصد جمعیت استان پوشش نهادهای حمایتی قرار داردند که زیبنده کرمان نیست.

رییس مجمع نمایندگان استان کرمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کلنگ زنی کارخانه میلگرد کلاف امروز در بردسیر برای ۱۰۰ نفر اشتغالزایی می‌کند گفت: نشستی با حضور استاندار و اسحاق جهانگیری معاون اول رئییس جمهوری برگزار می‌شود که ۱۰ فاکتور استان که پایین تر از میانگین کشوری است در این نشست بررسی می‌شود.

وی با بیان اینکه ۷۰۰روستا با وجود ثروت و امکانات استان کرمان با تانکر ابرسانی می‌شود گفت: نشست های تخصصی در تهران برای رسیدگی مسائل و مشکلات مردم استان برگزار می‌کنیم زیرا در صورتی‌که به فریاد مردم نرسیم با مشکلات عدیده اجتماعی روبرو می‌شویم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.