سپتامبر 25, 2022
نوجوان قروه‌ای در چشمه باباگر غرق شد

نوجوان قروه‌ای در چشمه باباگر غرق شد

[ad_1]

صالح زندی شامگاه جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ این نوجوان ظهر امروز در این چشمه غرق شده بود که پس از درخواست از سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر سنندج و با هماهنگی شهردار، اکیپ غواصی این سازمان به قروه محل حادثه اعزام شد.

وی با بیان اینکه پس از حضور اکیپ در قروه و چشمه باباگرگر، آنها توانستند جسد این نوجوان را از آب بیرون بکشند و تحویل مراجع مربوطه دهند،  اضافه کرد: شهروندان از شنا کردن در محل‌هایی که به این منظور مشخص نشده و دارای تابلوی شنا ممنوع است خودداری کنند چرا که حتی ممکن است برای کسانی که به فنون شنا هم آشنایی داشته باشند بدون حضور غریق نجات حادثه اتفاق بیفتد.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج یادآور شد: افراد برای استفاده‌های درمانی به چشمه باباگرگر رجوع می‌کنند اما برخی نیز به قسمت‌های عمیق‌تر آن برای شنا می‌روند که می‌تواند خطرناک باشد.

زندی تاکید کرد:‌ در فصل تابستان و با افزایش دما بسیاری برای شنا به سدها، رودخانه‌ها یا چشمه‌های عمیق می‌روند که با توجه به عدم آشنایی با این آب‌ها و یا آشنا نبودن به فن شنا دچار خفگی می‌شوند.

وی در رابطه با دلیل اعزام اکیپی از سنندج اظهار داشت: شهرداری قروه هم از غواص بهره می‌برد اما غواص‌های شهرداری سنندج تجربه بیشتری در این زمینه دارند و با دستور فرماندار سنندج که رییس ستاد بحران است اکیپی به قروه اعزام شد.

زندی با اشاره به اینکه این دومین عملیات این سازمان برای بیرون کشیدن جسد از آب است، ‌ یادآور شد: در واقع این وظیفه برای هلال احمر مشخص شده اما چون از غواص بهره‌مند نیستند بیشتر مواقع از سازمان آتش نشانی سنندج کمک گرفته می‌شود.

عصر پنجشنبه نیز جوان ۳۰ ساله که برای شنا به رودخانه سیروان در منطقه ای به نام دوالان پایین تر از روستای احمدآباد شهرستان سروآباد رفته بود بدلیل آشنا نبودن با فنون شنا غرق شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.