نوامبر 29, 2022
نکیسا: عملکرد رادوشوویچ پرنوسان است

نکیسا: عملکرد رادوشوویچ پرنوسان است

[ad_1]

نیما نکیسا روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، در خصوص عملکرد بوژیدار رادوشوویچ در چند بازی اخیر پرسپولیس اظهار داشت: دروازه بانی که ۴ سال نیمکت نشین بوده برای اثبات توانایی خود به عنوان دروازه بان اول نیاز به زمان دارد. به نظر من رادو ۸ هفته رمان می خواهد تا بتوان عملکرد او را محک زد.

وی ادامه داد: رادوشوویچ عملکرد پرنوسانی داشته است. او در بعضی بازی ها فوق العاده سرحال است و در بعضی مسابقات هم مثل بازی با ذوب آهن و گل گهر روی گل ها مقصر است. 

پیشکسوت پرسپولیس خاطرنشان کرد: داود فنایی به عنوان مربی دروازه بان های پرسپولیس یک مربی با علم و با دانش است. او حتماً موارد ضعف رادو را دیده است. حال یا این موارد با کمک خود رادو حل می شود یا تصمیم دیگری گرفته خواهد شد. پرسپولیس برای اینکه فصل آینده هم مدعی باشد حتما یک دروازه‌بان درجه یک دیگر می خواهد.

نکیسا در خصوص اینکه آیا واقعا دروازه‌بان ایرانی در سطح پرسپولیس در فوتبال ایران وجود دارد یا خیر؟ گفت: به جز چهار دروازه بان، شاید دیگر دروازه بان کاملا مطمئن نداشته باشیم. متاسفانه ما در تربیت دروازه بان ضعیف های بزرگی داشته ایم. از زمانی که چمن مصنوعی وارد فوتبال شد نتوانستیم دروازه بان با کیفیتی تربیت کنیم. از طرفی آکادمی های تخصصی دروازه بانی هم وجود ندارد تا به باشگاه ها کمک کند.

وی ادامه داد: قبلا به فدراسیون فوتبال پیشنهاد دادم که یک دپارتمان دروازه‌بانی تشکیل شود تا بتوان دروازه‌بان های بزرگی را تربیت کرد اما این اتفاق رخ نداد. همچنین باشگاه‌ها باید آکادمی های تخصصی دروازه بانی داشته باشند تا بتوانند دروازه بان بزرگ تحویل دهند.

دروازه بان سابق تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص حضور علیرضا بیرانوند در لیگ برتر بلژیک عنوان کرد: با توجه به اینکه خودم سابقه بازی کردن خارج از ایران را دارم با بیرانوند در مورد چند مسئله صحبت کردم. به او گفتم که خودش را درگیر مسائل غیرفوتبالی نکند و البته خیلی زود زبان یاد بگیرد. به نظر من رفتن بیرانوند به اروپا خیلی مهم نیست، بلکه مهم تداوم ماندن در آنجا است. اگر بیرانوند بتواند خودش را ثابت کند و در فوتبال اروپا بماند راه برای دیگر دروازه‌بان‌های ما هم باز می شود، اما اگر غیر از این باشد کار برای نفرات بعدی سخت می شود.

نکیسا در پایان گفت: بیرانوند ظرفیت این را دارد تا در اروپا موفق شود. به نظر من برای اولین تیم اروپایی انتخاب خوبی داشت چون خیلی در چشم نیست و می‌تواند با تمرکز بالا به موفقیت برسد.
 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *