آگوست 19, 2022
نیروگاه سنندج بیش از ۳۰۰ میلیون مترمکعب گازطبیعی مصرف کرد

نیروگاه سنندج بیش از ۳۰۰ میلیون مترمکعب گازطبیعی مصرف کرد

[ad_1]

هوشنگ اولی‌زاده روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مصرف گاز طبیعی این نیروگاه در سه ماهه اول سال گذشته ۲۲۶ میلیون و ۶۴۹ هزار و ۱۴۳ مترمکعب بوده است.

وی با بیان اینکه مصرف گاز نیروگاه سنندج در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد بیشتر است، افزود: این واحد صنعتی در فصل گرما روزانه بیش از ۳.۹ میلیون مترمکعب گاز طبیعی مصرف می‌کند.

مدیر روابط عمومی شرکت گاز کردستان یادآور شد: سالانه حدود ۳۰ درصد از گاز طبیعی استان در نیروگاه گازی سیکل ترکیبی سنندج مصرف می‌شود و سال گذشته مصرف این نیروگاه ۸۳۲ میلیون و ۲۹۰ هزار متر مکعب بوده است.

اولی‌زاده تاکید کرد: مصرف گاز برای نیروگاه های حرارتی به دلیل صرفه اقتصادی به لحاظ کاهش هزینه‌های بهره‌برداری و تعمیرات واحدهای نیروگاهی و کاهش تبعات زیست محیطی در اولویت قرار دارد.

وی بر آمادگی برای گازرسانی به تمام واحدهای صنعتی در نقاط مختلف استان تاکید کرد و گفت: تاکنون به ۲ هزار و ۳۸۶ واحد تولیدی جز و عمده در استان گازرسانی صورت گرفته که ۲۱۱ مورد آن مربوط به سال گذشته است.

‌در حال حاضر ۵۳۴ هزار مشترک در بخش‌های خانگی، تجاری، صنعتی و عمومی،  ۱۰۰ درصد جمعیت شهری و ۹۲ درصد جمعیت روستایی استان از خدمات شرکت گاز کردستان بهره‌مند هستند.

کردستان با یک میلیون و ۶۰۳ هزار نفر جمعیت، دارای ۱۰ شهرستان، ۲۹ شهر، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۹۹ روستا است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.