دسامبر 5, 2020
هشت میلیارد ریال تسهیلات به مراکز آموزشی غیردولتی کردستان پرداخت شد

هشت میلیارد ریال تسهیلات به مراکز آموزشی غیردولتی کردستان پرداخت شد

احمد زارع روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون در این رابطه ۱۰۱ فقره پرونده تشکیل شده و میزان تسهیلات درخواستی نیز ۸۷ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال است.

وی اضافه کرد: در بانه ۱۳ پرونده با هشت میلیارد و ۲۰ میلیون ریال تسهیلات درخواستی تشکیل شده که یک میلیارد و ۴۴ میلیون ریال آن پرداخت شده و در بیجار ۶ فقره پرونده با سه میلیارد و ۶۸ میلیون ریال تسهیلات درخواستی تشکیل و ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شد.

زارع یادآور شد: در دهگلان ۶ فقره پرونده با یک میلیارد و ۷۶ میلیون ریال تشکیل که تاکنون مبلغی پرداخت نشده است ضمن اینکه در دیواندره هم ۶ نفر برای دریافت ۱۴ میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال تسهیلات پرونده تشکیل داده‌اند که در مرحله  پرداخت است.

وی میزان تسهیلات درخواستی موسسان آموزشگاه‌های غیردولتی در سقز را ۱۴ فقره با ۱۵ میلیارد و ۶۸ میلیون ریال اعلام کرد و اظهار داشت: از این رقم ۱۶۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش کردستان گفت: در سنندج ۳۴ فقره پرونده با ۲۶ میلیارد و ۸۰ میلیون ریال تسهیلات درخواست شده که سه میلیارد و ۳۶۰ میلیون ریال آن پرداخت شد.

زارع تاکید کرد: چهار موسس آموزشگاه‌های غیردولتی در قروه یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال تسهیلات درخواست کرده‌اند که در حال پرداخت شدن است و در کامیاران نیز هفت فقره پرونده  با ۶ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال تسهیلات درخواستی تشکیل و یک میلیارد و ۱۲۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

وی افزود: موسسان این مراکز در مریوان هم ۱۱ فقره پرونده تشکیل داده و از ۹ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال تسهیلات درخواستی، یک میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال دریافت کرده‌اند.

 رییس اداره مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی اداره کل آموزش و پرورش کردستان یادآور شد: موسسانی که تاکنون اقدام به ثبت نام جهت اخذ تسهیلات نکرده‌اند، فرصت دارند از طریق سامانه کارا و پس از تاییدیه آموزش و پرورش آن را دریافت کنند.

در حال حاضر، ۷۱۴ مرکز پیش‌دبستانی، ۱۱۵ مدرسه ابتدایی غیردولتی، ۸۷ مدرسه دوره اول و دوم متوسطه غیردولتی،  ۴۱۵ آموزشگاه زبان‌های خارجی و ۱۲۰ مرکز عملی آزاد در کردستان فعالیت دارند.Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *