دسامبر 2, 2022
هفت شهر استان قزوین میزبان طرح اقدام ملی مسکن

هفت شهر استان قزوین میزبان طرح اقدام ملی مسکن

[ad_1]

اصغر گونجی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح کرد: با توجه به ثبت نام از متقاضیان مسکن در ۲ مرحله، از سوی اداره کل راه و شهرسازی قزوین ۳۳ هزار و ۵۵۱ متر مربع زمین مورد نیاز در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر استان به این نهاد تحویل داده شد.

وی ادامه داد: مراحل واگذاری اراضی مورد نیاز توسط اداره کل راه و شهرسازی به عنوان ناظر و آماده‌سازی زمین‌ها نیز توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به عنوان کارگزار اجرایی پروژه صورت گرفته است.

گونجی مدت زمان اجرای این پروژه را حداکثر ۲ سال اعلام کرد و یادآور شد: متقاضیان مسکن طرح اقدام ملی ضمن بهره‌مندی از تسهیلات بانکی، میزان مبلغ مشارکت خود را نیز باید طی چهار تا پنج مرحله و در مدت زمان اجرای طرح بپردازند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین میزان تسهیلات بانکی از سوی بانک‌های عامل را برای هر واحد یک میلیارد ریال از محل اعتبارات تامین مسکن دولتی برشمرد و اظهار داشت: تاکنون ۶۷۲ متقاضی واجد شرایط پس از پالایش‌های اولیه در شهرهای مورد نظر به تایید سامانه رسیده است.

به گفته وی، محمودآباد نمونه، بیدستان، اقبالیه، بویین‌زهرا، تاکستان، آبیک و اسفرورین جزو هفت شهر زیر ۱۰۰ هزار نفر استان قزوین برای اجرای پروژه طرح اقدام ملی مسکن قرار دارند.

استان قزوین دارای ۲۵ شهر است. 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *