نوامبر 27, 2022
هلال احمر و ورزش و جوانان کرمان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

هلال احمر و ورزش و جوانان کرمان تفاهم‌نامه همکاری منعقد کردند

[ad_1]

به گزارش ایرنا ، رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان روز پنجشنبه  با اشاره به انعقاد تفاهم نامه همکاری مشترک جمعیت هلال احمر با اداره کل ورزش و جوانان در استان، بر ایجاد بسترسازی برای مشارکت و ایفای نقش سازمان ها در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی آنان تاکید کرد.

وی اظهار داشت: این تفاهم نامه در راستای تعامل و گسترش همکاری های موثر و بهره مندی از ظرفیت های موجود برای ارائه خدمات فرهنگی و ورزشی در خصوص غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان با هدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در جامعه انعقاد شده است. 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره به اهمیت ایجاد بسترسازی برای مشارکت و ایفای نقش سازمان ها در فعالیت های بشردوستانه و داوطلبانه در راستای مسئولیت پذیری اجتماعی در سطح کشور افزود: اعتلای فرهنگ داوطلبی و مسئولیت پذیری اجتماعی، ارتقا سطح تعامل بین بخشی و افزایش کمی و کیفی همکاری ها و مشارکت در انسجام و هماهنگی در اثربخشی برنامه های مشترک، کوشش و تعامل به منظور ارتقای سطح آگاهی های عمومی برای پیشگیری و کاهش آثار حوادث و سوانح با رویکرد سلامت و تسکین آلام بشری از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است. 

وی با تاکید بر استفاده از ظرفیت های جوانان در انواع پویش ها با هدف پیشگیری از حوادث خاطرنشان کرد: با اجرای مفاد این تفاهم نامه در کانون های جوانان، دانشجویی، طلاب، روستایی و دانش آموزی در ترویج و گسترش اقدامات بشردوستانه و عام المنفعه در بحران ها و حوادث آسیب های اجتماعی موفق خواهیم بود. 

فلاح با اشاره به فعالیت نزدیک به ۴۵۰ کانون چهارگانه جمعیت هلال احمر در سطح استان کرمان افزود: با راه اندازی خانه هلال ورزشکاران نیز با هدف ارائه آموزش های عمومی و تخصصی امدادونجات به منظور تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر و افزایش تاب آوری در برابر حوادث، اتفاقات خوب و موثری در زمینه پیشگیری از آسیب ها رخ خواهد داد.

اجرای مسابقات گنج‌یابی ویژه اعضای جوانان به کرمان سپرده شد

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از اجرای مسابقات تلویزیونی “گنج یابی” ویژه اعضای سازمان جوانان توسط این جمعیت خبر داد. 

 فلاح گفت: معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر استان کرمان با توجه به تجربه موفق در اجرای مسابقه گنج یابی در چندین مرحله؛ از سوی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر به عنوان مجری برنامه تلویزیونی مسابقات گنج یابی ویژه اعضای سازمان جوانان  انتخاب شد. 

وی افزود: این مسابقات با هدف رویکرد پیشگیری اولیه از اعتیاد، مهارت های زندگی و کاهش آسیب های اجتماعی در قالب اردوی های دانش آموزی و در راستای سند جامع پیشگیری اولیه از اعتیاد در جهت نشاط اجتماعی برگزار می شود.  

وی با اشاره به تشکیل کارگروه استانی در خصوص نحوه برگزاری این مسابقات خاطرنشان کرد: تا کنون چندین جلسه با حضور اعضای کمیته های علمی و پژوهشی، پشتیبانی، اجرایی و فنی با حضور صاحبنظران، پژوهشگران و اساتید دانشگاهی برگزار شده است. 
تاکنون جمعیت هلال احمر استان کرمان مسابقه گنج یابی را در چندین مرحله ویژه اعضای کانون های دانش آموزی و معاونان امور جوانان استان ها برگزار کرده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *