نوامبر 27, 2022
همکاری رسانه‌ها پیامدهای حادثه را در کرمان کاهش می‌دهد

همکاری رسانه‌ها پیامدهای حادثه را در کرمان کاهش می‌دهد

[ad_1]

رضا فلاح روز پنجشنبه در دیدار با رییس و خبرنگاران ایرنا مرکز کرمان به مناسبت روز خبرنگار افزود: این فرایند با احداث خانه‌های هلال تحقق یافته و با همکاری رسانه‌ها گسترش می‌یابد.

وی ادامه داد: ریاست جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایحاد خانه‌های هلال در سراسر کشور را در دستور کار قرار داده و با این اقدام می‌توان کمترین تلفات را در زمان حادثه شاهد باشیم.

وی اظهار داشت: برنامه‌ریزی برای احداث یک خانه در هر روستا بوده و خانه‌های هلال علاوه بر معرفی خدمات جمعیت هلال احمر، تاب‌آوری مردم در برابر حوادث را ارتقا می‌دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان گفت: مردم با آموزش در خانه‌های هلال به امدادگر تبدیل می‌شوند و یک جامعه را آموزش امدادی می‌دهند و خوشبختانه این شعار با تدبیر جمعیت هلال احمر امروزه تحقق یافته است.

وی با بیان اینکه کمک رسانه‌ها با جذب اعتماد جامعه به جمعیت هلال احمر، جمع‌آوری کمک های مردمی برای حوادث استانی، ملی و بیمن المللی راهگشا است تصریح کرد: اصول این سازمان بر اساس خدمت داوطلبانه و اصل بی‌طرفی است و بدون توجه به مذهب و سیاست افراد، با نگاه نجات جان انسان‌ها کمک‌ها ارائه می‌شود.

فلاح بیان داشت: جمعیت هلال احمر با جمع آوری کمک های مردمی و خیران خدمات خود را ارائه می‌کند و ایمنی و تاب آوری در جامعه روستایی را از طریق خانه‌های هلال تقویت می‌کنیم و همچنین در استان حادثه خیز کرمان باید تلاش‌ها برای پیشگیری و امداد در حوادث باشد.

وی با بیان اینکه نوع نگرش مردم به جمعیت هلال احمر تغییر یافته است افزود: این جمعیت به دنبال توسعه مراکز توانبخشی است و ضمن محرومیت زدایی در کشور و استان کرمان، به صورت غیر مستقیم به دانشگاه‌ها و مراکز توانبخشی کمک می‌کند.

فلاح اضافه کرد: نقاط مشترکی را جمعیت هلال احمر با رسانه ها دارد و بر اساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب این جمعیت همانند سربازان ارتش همیشه آماده است و امروزه امداد و نجات به عنوان نقطه مشترک فعالیت‌های سربازان جبهه فرهنگی محسوب می شود.

وی گفت: سرعت، دقت و صحت (شعار خبرگزاری ایرنا) امروز در جمعیت هلال احمر به عنوان ملاک عمل تعریف شده و این امر موجب شفافیت در خدمات و اعتماد مردم، جذب خیران و سرمایه گذار و در نهایت موجب آرامش مردم می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان عنوان کرد: فرصت طلایی در زمان حادثه موجب ایجاد آرامش و نوع خبر شیوه نگرش مردم به دولت و سازمان‌ها را نمایش می‌دهد.

وی افزود: رسانه به‌ویژه خبرگزاری جمهوری اسلامی امروز حق گو و حق جو است که به عنوان چشمان بیدار جامعه، موجب تغییر نگرش مردم به سازمان‌ها می شود و دلیل حضور ما در این خبرگزاری نیز همین امر بود و خوشبختانه ارتباطی تنگاتنگ بین خبرگزاری ایرنا و جمعیت هلال احمر استان کرمان وجود دارد.

فلاح با بیان اینکه امروز جمعیت هلال احمر در جایگاه یکی از تاثیر گذارترین اعضای ستاد بحران، با امدادرسانی در حوادث جایگاهی خاص در استان کرمان و کشور دارد گفت: امروز مردم باید از خدمات جمعیت هلال احمر در کنار امداد و نجات به‌عنوان محور فعالیت‌های این جمعیت اطلاع یابند و در این راستا یکی از محورهای ارائه خدمات در رسانه‌ها نیز پوشش حادثه است.

وی خاطرنشان کرد: سرعت عمل، سادگی، سلامت، درکنار مردم بودن و ایجاد آرامش در جامعه، به سرعت عمل جمعیت هلال احمر در خدمات‌رسانی برمی‌گردد و سادگی این سازمان و اینکه از جنس مردم بوده و دولتی نیست و نداشتن فعالیت اقتصادی و حضور در کنار مردم در تمامی بحران ها نشان می دهد که نوع خدمات این جمعیت با ارزش و معنوی است.

وی ادامه داد: نیروهای جوان و داوطلب جمعیت هلال احمر استان کرمان با سرعت عمل خاصی علاوه بر حضور در کنار مردم و به عنوان نیروهای امدادگر، هرنوع حادثه را به سرعت پوشش می‌دهند.

فلاح افزود: جنس خدمت جمعیت هلال احمر برای مردم و آسیب دیدگان و محرومان است که این امر ضمن برگرداندن آرامش روحی و روانی به جامعه، از هزینه ها و نارضایتی‌های بعدی کاهش می‌دهد.

وی تاکید کرد: جمعیت هلال احمر سازمانی امدادی، فرهنگی و اجتماعی قلمداد می‌شود و نوع خدمات بشر دوستانه داوطلبانه محور این سازمان در زمینه پوشش پس از حادثه‌ها و به کاهش اثرات بحران ها کمک می‌کند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر با اشاره به اقدامات اجتماعی و بشر دوستانه هلال احمر گفت: اولویت نخست این جمعیت بر محور امداد و نجات استوار شده و هر نوع حادثه به ویژه طبیعی را در استان حادثه‌خیز کرمان پوشش می‌دهیم.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *