دسامبر 4, 2022
هنیه از بایدن خواست سیاست ظالمانه آمریکا در خصوص فلسطین را اصلاح کند

هنیه از بایدن خواست سیاست ظالمانه آمریکا در خصوص فلسطین را اصلاح کند

[ad_1]

به گزارش ایرنا از المیادین، هنیه افزود: از دولت منتخب آمریکا می خواهیم که انتقال سفارت آمریکا به قدس را که مخالف تمام مواضع و قطعنامه‌های بین‌المللی است، لغو کند.

آمریکا اردیبهشت ماه ۹۷ با انتقال رسمی سفارت خود از تل آویو به قدس، این شهر را به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی به رسمیت شناخت که این اقدام با موجی از خشم کشورهای مسلمان روبرو شد.

رییس دفتر سیاسی حماس افزود: همچنین ما از دولت منتخب آمریکا می خواهیم  “معامله قرن” را لغو کرده و به رسمیت شناختن قدس به عنوان پایتخت رژیم اشغالگر را لغو کند.

معامله قرن، طرح آمریکایی است که در آن بیت المقدس و بخش‌های اشغالی از کرانه باختری که شهرک‌های صهیونیست نشین در آنها ساخته شده، به رژیم اشغالگر واگذار و بازگشت فلسطینی‌ها به سرزمینی مادری شان کلاً منتفی خواهد شد.

این طرح همچنین شامل چشم‌پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت به رسمیت شناخته شده است.

وی افزود: دولت ترامپ بیشترین حمایت را از اشغالگری صهیونیست‍ها برای نقض حقوق ملی مردم فلسطین انجام داد.

هنیه همچنین افزود که خواسته فلسطینی‌ها از بایدن آن است که تمام تصمیمات مربوط به تلاش برای انحلال مسأله آورگان فلسطینی را پایان دهد.

بستن دفتر سازمان آزادی بخش فلسطین در واشنگتن در ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ گام دیگر آمریکا در نادیده گرفتن جایگاه حقوقی فلسطین بود.

 آمریکا همچنن در گام دیگری به منظور تحمیل حداکثر فشار بر دولت خودگردان فلسطین برای قبول کردن شروط واشنگتن در روند سازش با رژیم صهیونیستی، کمک های سالانه خود به آژانس امداد رسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی موسوم به «آنروا» را قطع کرد.

جو بایدن با کسب ۲۹۰ رای الکترال در برابر تنها ۲۱۴ رای دونالد ترامپ، به عنوان چهل و ششمین رئیس جمهوری آمریکا انتخاب شد و خانم کامالا هریس نیز به عنوان اولین زن، به عنوان معاون رئیس جمهوری این کشور برگزیده شد.

رییس جمهوری منتخب آمریکا شنبه شب در اولین توییت پس از اعلام پیروزی‌اش در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نوشت: رییس جمهوری تمام مردم آمریکا خواهم بود، چه آنهایی که به من رای دادند و چه آنهایی که به من رای ندادند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *