دسامبر 4, 2022
وزیر اقتصاد فرانسه: انتخابات آمریکا بر منافع تجاری اروپا تاثیری ندارد

وزیر اقتصاد فرانسه: انتخابات آمریکا بر منافع تجاری اروپا تاثیری ندارد

[ad_1]

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا، روزنامه فرانسوی لوفیگارو به نقل از «برونو لومر»  نوشت:  هنگامی که ما از تحریم های آمریکا تحت تاثیر قرار می گیریم؛ آن ها در رقابت و حتی در تقابل ما قرار می گیرند.

وزیر اقتصاد فرانسه تصریح کرد: زمان آن رسیده که اروپایی ها این واقعیت را در نظر بگیرند، چه ترامپ و چه بایدن در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا انتخاب شود ، تاثیری در این واقعیت استراتژیک ندارد، چرا که قاره آمریکا از قاره اروپا جداست.

از زمان روی کار آمدن دونالد ترامپ اختلافات بسیاری بین آمریکا و اروپا بروز و ظهور پیدا کرده است. از جمله این‌که ترامپ بین اروپا و دیگر کشورهای دنیا در مورد مسائل اقتصادی تفاوتی قائل نشده و  بحث تعرفه‌ها به منظور جذب سرمایه‌ها به داخل آمریکا موجب تیره شدن روابط بروکسل- واشنگتن شده است.

به این ترتیب در خصوص آینده روابط آمریکا و اروپا باید گفت تا زمانی که ترامپ روی کار است اگر روابط بدتر نشود، چیزی تغییر نخواهد کرد. اگر هم در دوره بعدی ریاست جمهوری آمریکا باز ترامپ انتخاب شود احتمالا وی یک سیاست تهاجمی‌تری را نسبت به دوره فعلی اتخاذ خواهد کرد، چرا که دیگر نگران انتخابات و رﺃی آوردن نیست.

بنابرتازه ترین آمار نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ آمریکا به روایت فاکس نیوز، جو بایدن با ۲۳۸ رای الکترال در برابر ۲۱۳ رای الکترال دونالد ترامپ پیش است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *