نوامبر 27, 2022
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: به دنبال تشدید تنش‌ نیستیم

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: به دنبال تشدید تنش‌ نیستیم

[ad_1]

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، گانتس که به بازدید از منطقه فرماندهی شمالی ارتش صهیونیستی رفته بود، گفت: اسرائیل به جز [نگرانی‌های] امنیتی، هیچ منافعی در سوریه یا لبنان ندارد.

وی مدعی شد: ما به دفاع از منافع امنیتی خود که شامل جلوگیری از حضور ایران [در سوریه] و جلوگیری از انتقال سلاح‌های پیشرفته و نقطه‌زن به هر مکانی در سوریه یا لبنان است، ادامه خواهیم داد.  

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی همچنین در ادامه لاف زنی‌های روزهای اخیر مقام‌های صهیونیستی گفت: اما اگر کسی می‌خواهد ما را آزمایش کند با توان بسیار زیادی مواجه خواهد شد و امیدوارم که ناچار به استفاده از آن نباشیم.

نظامیان رژیم اشغالگر به بهانه شلیک به جولان اشغالی، ‌ جمعه گذشته مواضع ارتش سوریه را در جنوب این کشور هدف حمله قرار دادند.

بنی گانتس وزیر جنگ رژیم صهیونیستی پیش تر در بیانیه‌ای اعلام کرده بود: لبنان و سوریه مسؤول مستقیم هرگونه اقدام از خاک خود [علیه] اسرائیل خواهند بود.

براساس این بیانیه، وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس اعلام کرد: به ارتش دستور آمادگی کامل و هوشیاری در مناطق مرزی در شمال (سرزمین‌های اشغالی) صادر شده، چرا که اسرائیل هرگز هیچ تعرضی به حاکمیت خود را نخواهد پذیرفت.

در همین راستا، ‌ رژیم صهیونستی پنجشنبه گذشته از ترس واکنش حزب الله به شهادت یکی از نیروهایش در سوریه، اعلام کرد که نیرو و تجهیزات نظامی به مرزهای شمالی مشترک با لبنان اعزام می‌کند.

هفته گذشته در پی حمله جنگنده‌های اسرائیلی به سوریه، ‌ یکی از اعضای حزب‌الله به شهادت رسید.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *