اکتبر 4, 2022
ویژه برنامه‌های روز آتش نشانی در تهران اعلام شد

ویژه برنامه‌های روز آتش نشانی در تهران اعلام شد

[ad_1]

به گزارش روز شنبه سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران، واحد کیانی در خصوص جزئیات برنامه های هفتم مهر روز آتش نشانی گفت: در اجرای برنامه های هفتم مهر که از اول مهر ماه آغاز شده، با توجه به شیوع ویروس کرونا به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی برخی از این برنامه ها منتفی شده ولی برنامه هایی که دراین خصوص مشکلاتی ندارد، با رعایت مسائل بهداشتی به اجرا در می آید.

وی با اشاره به برگزاری رژه خودرو های آتش نشانی در خیابان های تهران، افزود: همزمان با بزرگداشت روز هفتم مهر ماه “روز آتش نشانی و ایمنی”، رژه خودروهای سنگین و سبک و موتورسیکلت آتش نشانی از ساعت ۱۴ الی ۱۶ عصر روز هفتم مهر ماه امسال در خیابان های پایتخت برگزار می شود.

کیانی ادامه داد: دراین مراسم با شکوه و نمادین ده ها خودرو ی جدید آتش نشانی از میدان ونک به حرکت درآمده وپس از طی مسیر در میدان ولی عصر(عج) به پایان می رسد و پس از بازگشت خودروها به ایستگاه های خود خاتمه پیدا می کند.

معاون عملیات آتش نشانی برگزاری مراسم تقدیراز آتش نشانان نمونه را از دیگر برنامه های این ایام ذکر کرد و گفت: در مراسم گرامیداشت ۷ مهر روز آتش نشان که صبح روز هفتم مهر ماه با حضور جمعی از مدیران ارشد شهرداری و سازمان آتش نشانی در محوطه باز اداره مرکزی این سازمان برگزار می شود، ضمن تقدیر و تشکر از کارمندان، کارگران و آتش نشانان، به تعدادی از آتش نشانان نمونه، لوح تقدیر اهدا خواهد شد.

وی برگزاری نمایشگاه های آتش نشانی دربرخی از ایستگاه های آتش نشانی را از برنامه های این ایام اعلام کرد و افزود: همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و نیز به منظور فرارسیدن هفتم مهر روز آتش نشان به طور مشترک نمایشگاه دفاع مقدس و نمایشگاه ایمنی و آتش نشانی در ۸ ایستگاه آتش نشانی در ۸ منطقه عملیاتی این سازمان از اول تا هفتم مهرماه برپا شده است که در این نمایشگاه‌ها علاوه بر نمایش تجهیزات امدادی، وسائل حادثه ساز، عکس‌های آتش‌سوزی و حوادث، شماری از تصاویر مربوط به دفاع مقدس و نیز تعدادی از جنگ‌افزارهای نظامی و ماکت‌های عملیات رزمندگان اسلام به نمایش درآمده است.

کیانی با اشاره به غبار روبی مزار مطهر شهدای آتش نشانی پایتخت، تصریح کرد: به منظورگرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر سازمان آتش نشانی تهران، مراسم غبار روبی و عطر افشانی مزار شهدای جنگ تحمیلی و نیز خدمت سازمان آتش نشانی تهران در روز ششم مهرماه از ساعت ۹ صبح امروز با حضور مدیرعامل و همچنین جمعی از مدیران، کارکنان و پرسنل عملیاتی و ستادی این سازمان در بهشت زهرا(س) برگزار می شود.

وی اعلام کرد: به مناسبت فرارسیدن روز آتش‌نشان در تمامی ایستگاه های آتش نشانی در سطح شهرتهران برای بازدید شهروندان و دیدار آنان با آتش نشانان گشوده شده و آتش نشانان ایستگاه ها از روز یکم تا هفتم مهرماه آماده پذیرایی از مردم هستند. البته دراین ایام مسئولین شهرداری و اعضای شورای شهر تهران با حضور درایستگاه ها ضمن دیدار با آتش نشانان از قسمت های مختلف ایستگاه ها و نیز خودروها و تجهیزات نیز بازدید به عمل خواهند آورد.

معاون عملیات آتش نشانی اجرای مسابقه دوچرخه سواری را یکی از برنامه های هفتم مهر روز آتش نشان اعلام کرد و افزود: این مسابقه با حضور آتش نشانان و علاقمندان در روز جمعه چهارم مهر ماه برگزار می شود و دوچرخه سواران از ستادفرماندهی آتش نشانی در خیابان ملاصدرا تا موزه دفاع مقدس رکاب می زنند.

هفتم مهرماه در تقویم رسمی کشورمان به روز ایمنی و آتش نشانی نامگذاری شده است.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.