دسامبر 2, 2022
پایان ۲۵ سال انتظار فرهنگیان ورامین برای خانه‌دار شدن

پایان ۲۵ سال انتظار فرهنگیان ورامین برای خانه‌دار شدن

[ad_1]

به گزارش ایرنا، ۲۵ سال پیش، قطعه‌ زمینی به مساحت ۳۵ هکتار در شمال شهر ورامین و در حاشیه آرامستان حسین رضا(ع) به منظور احداث مسکن فرهنگیان ورامین از سوی شرکت تعاونی خریداری شد و هر یک از اعضا از یک تا ۲ میلیون تومان برای خرید هر قطعه زمین پرداخت کردند تا با اخذ مجوز، بتوانند مسکنی برای خود بسازند.

قرار گرفتن این زمین در حریم شهر و وسعت زیاد این اراضی که وضعیت تغییر کاربری آن مشخص نبود باعث گردید تا تعیین تکلیف آن حدود ۲۵ سال به درازا کشیده شود.

به درازا کشیدن تعیین تکلیف این اراضی باعث شد تا برخی از اعضا، به دلیل کهولت سن جان خود را از دست بدهند و برخی نیز ترجیح دادند تا زمین‌های خود را به فروش برسانند، زمین‌هایی که امروز ارزش پیدا کرده و کسی حاضر به فروش آن نیست.

با گذشت زمان، شهرداری ورامین در اجرای طرح توسعه شهر، نسب به احداث جاده‌ای به عرض ۳۵ متر از میان این اراضی اقدام کرد که این امر، امیدها را در دل فرهنگیان زنده که با توسعه شهر، تکلیف این اراضی نیز مشخص شود.

در طول این سال‌ها، فرمانداران وقت و مسوولان شرکت تعاونی با تمام توان تلاش کردند که مشکل این اراضی برطرف و با الحاق آن به شهر، مشکل صدور جواز برای اعضا برطرف شود، مشکلی که امروز با مصوبه شورای عالی معماری و شهرسازی رفع و با ابلاغ استانداری تهران به فرمانداری شهرستان ورامین روند تعیین تکلیف تا صدور جواز آغاز شود.

در این سال‌ها برخی از رسانه‌های معاند نیز تلاش کردند تا با موج سواری بر موضوع تعیین تکلیف شرکت تعاونی مسکن فرهنگیان ورامین، از احساسات پاک این قشر عظیم جامعه سوء استفاده کنند که این توطئه با صبوری فرهنگیان و تلاش مسوولان خنثی شد.

 


اراضی شرکت تعاونی فرهنگیان به بافت شهر الحاق شد

فرماندار شهرستان ورامین از الحاق اراضی شرکت تعاونی فرهنگیان به شهر خبر داد و اظهار کرد: در جلسه شورای عالی معماری کشور و با تلاش وزیر راه و شهرسازی، استاندار تهران و پیگیری فرمانداری و مسوولان شهرستان ورامین، الحاقیه اراضی شرکت تعاونی فرهنگیان به شهر ورامین مصوب شد و به مسوولان شهرستان ابلاغ شد.

حسین کاغذلو به خبرنگار ایرنا گفت: زمین خریداری شده برای شرکت تعاونی فرهنگیان ورامین به دلیل آن که در بافت شهر قرار نداشت، از ابتدا با مشکل واگذاری مواجه شد و طولانی شدن تعیین تکلیف آن، مشکلات عدیده‌ای را برای اعضا و مسوولان شرکت تعاونی به وجود آورده بود.

وی افزود: طی دو سال گذشته، جلسات تخصصی متعددی برای تعیین تکلیف این شرکت تعاونی در سطح شهرستان، استان تهران و مسوولان ملی برگزار شد که نتیجه آن به الحاق این اراضی به بافت شهر و امکان صدور مجوز ساخت برای مالکان منجر شد.

فرماندار ورامین گفت: الحاق زمین‌های شرکت تعاونی به شهر ورامین به فرمانداری و شهرداری ابلاغ شده و از نظر ما، مشکل این زمین به طور کامل برطرف و فرهنگیان پس از ۲۵ سال انتظار می‌توانند به حق خود برسند.

وی تصریح کرد: صدور مجوز ساخت برای اراضی شرکت تعاونی فرهنگیان منوط به انجام استعلامات قانونی است لذا از فرهنگیان درخواست می‌شود تا بدون عجله، منتظر جواب استعلامات که حداکثر دو ماه به درازا می‌کشد بوده و پس از اعلام، برای درخواست مجوز ساخت اقدام کنند.

ورامین بیش از سه هزار و ۵۰۰ فرهنگی دارد.

 این شهر با بیش از ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران قرار دارد.

 

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *