نوامبر 27, 2022
پذیرش ۸۳ بیمار کرونایی در قم

پذیرش ۸۳ بیمار کرونایی در قم

[ad_1]

به گزارش عصر سه شنبه روابط عمومی علوم پزشکی قم محمد رضا قدیر در تبیین آخرین وضعیت کرونا در این استان اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته و منتهی به ۲۸ مرداد ماه ۵۳ بیمار کرونایی جدید در بخش های مختلف مراکز درمانی قم تحت نظر اورژانس بیمارستان بستری شدند.

 قدیر با اشاره به ترخیص ۴۰ تَن از کل بیمارانی که طی روزهای گذشته بستری بودند، افزود: در حال حاضر ۳۵۵ تَن مشکوک به کرونا در بیمارستان های قم بستری هستند که حال ۷۷ تَن از آنها وخیم می باشد.

رئیس علوم پزشکی قم همچنین بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲ تَن که نتیجه آزمایش کرونای آنها مثبت بود، جان خود را در قم از دست دادند.

وضعیت انتشار ویروس کرونا در قم از چند هفته قبل تاکنون همچنان قرمز است. 

ویروس کرونا»، موسوم به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر سال گذشته (۲۴ آذر ۹۸) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد؛ ابتدا از این بیماری به‌عنوان ذات‌الریه نام‌برده می‌شد، اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ۹۸) به‌صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می‌توانند با شماره تلفن‌های ۴۰۳۰، ۳۱۳۶ و ۱۹۰ تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند.

همه ایرانیان می‌توانند با مراجعه به سامانه غربالگری الکترونیکی ویروس کرونا به نشانی اینترنتی https://salamat.gov.ir و تکمیل اطلاعات خواسته‌شده، گام بلندی در ارتقای سلامت جامعه و شکست ویروس کرونا بردارند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *