آگوست 18, 2022
پروژه‌های ماندگاری در دولت تدبیر و امید در کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده‌ است

پروژه‌های ماندگاری در دولت تدبیر و امید در کرمانشاه به بهره‌برداری رسیده‌ است

[ad_1]

«هوشنگ بازوند» روز سه‌شنبه در دیدار با آیت الله‌ «مصطفی علما» نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر افزود: رویه مدیریتی شهیدان رجایی و باهنر مبتنی بر تواضع، فروتنی، ساده زیستی بود که تبدیل به یک الگوی ماندگار شده است.

وی از آیت الله علما به خاطر تمامی حمایت‌هایی که در عرصه‌های مختلف انجام داده‌اند؛ سپاسگزاری کرد و گفت: این هماهنگی و همدلی بی‌مانند که در استان کرمانشاه وجود دارد از برکت حضور ایشان است.

افتتاح ۸۱۰ پروژه در هفته دولت

استاندار کرمانشاه در ادامه این دیدار خدمات دولت در یک سال اخیر را با وجود بحران کرونا، خوب توصیف کرد و گفت: در هفته دولت ۸۱۰ پروژه با سه هزار و ۹۷۱ میلیارد تومان افتتاح می شود، البته خدمات صورت گرفته فراتر از این ها است.

بازوند ادامه داد: تعداد ۲ هزار و ۸۰۱ خانه روستایی در سیل بهار سال ۹۸ آسیب دید که از این تعداد ۲ هزار و ۴۱ واحد آماده بهره‌برداری است و بعد از ایام محرم با حضور رییس سازمان برنامه و بودجه افتتاح می‌شود، همچنین هزار و ۶۰۰ واحد مسکن مهر نیز آماده افتتاح است.

استاندار کرمانشاه به خدمات رسانی صورت گرفته به روستاها به ویژه در حوزه گازرسانی نیز اشاره کرد و گفت: از ۲۲ بهمن ماه سال ۹۸ تاکنون عملیات گازرسانی به ۱۸۱ روستا به اتمام رسیده است که بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته این پروژه ها همزمان با شهر نوسود توسط وزیر نفت به شکل ویدئو کنفراس افتتاح شود.

وی طرح قوطی سازی زمزم با یک هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری را یکی از پروژه های مهم در دست اجرای استان دانست و گفت: در قوطی سازی زمزم کرمانشاه قرار است با بهره گیری از فناوری داخلی شرکت های دانش بنیان، تمام قوطی برای اولین بار در کشور تولید شود که این پروژه در پاییز امسال به بهره برداری می رسد.

پتروشیمی چهارم در کرمانشاه احداث می‌شود

نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه عنوان کرد: خوشبختانه مصوبه پروژه پتروشیمی چهارم در اسلام آبادغرب با کمک وزیر نفت از شورای ملی اقتصاد دریافت شد و حدود هفت هزار میلیارد تومان در این پروژه سرمایه گذاری می شود و حجم آن با سه پتروشیمی دیگر استان برابری می کند و امیدواریم عملیات اجرایی آن تا دو ماه آینده آغاز شود.

بازوند افزود: در شرایط فعلی هزار و ۲۰۰ مگاوات برق در استان تولید می شود که امسال هزار مگاوات از طریق ۲ پروژه نیروگاهی در اسلام آباد غرب و نیروگاه داریان به این شبکه افزوده می شود. 

استاندار کرمانشاه یادآور شد: پیک مصرفی برق در استان کرمانشاه ۷۰۰ مگاوات است و جزو معدود استان‌هایی هستیم که تولید برق آن بالاتر از میزان مصرفی است.

وی همچنین گفت: استان کرمانشاه ۱۲ سد دارد که ۶ سد آن در این دولت بهره برداری رسیده است.

به گفته او، همچنین ۶۱ هزار هکتار زمین کشاورزی تحت پوشش منابع آبی این سدها قرار دارند که ۳۲ هزار هکتار آن در این دولت انجام گرفته است.

وی سامانه گرمسیری را یکی از پروژه های عظیم و ماندگار کشور دانست و گفت: به قیمت امروز ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در این پروژه هزینه شده که ۷۰ درصد آن در استان کرمانشاه بوده است.

او گفت: ۲ هفته پیش نیز ۲۲ هزار هکتار زمین کشاورزی در قالب طرح گرمسیری تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار گرفت.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.