نوامبر 29, 2022
پنج عنوان برتر حوزه کتابخوانی به استان فارس اعطا شد

پنج عنوان برتر حوزه کتابخوانی به استان فارس اعطا شد

[ad_1]

به گزارش دریافتی ایرنا از روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، شنبه ۲۴آبانماه در مراسم ملی بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس به عنوان انجمن کشوری برگزیده، شناخته شد.

همچنین انجمن کتابخانه‌های عمومی دو شهرستان قیروکارزین و خرامه استان فارس نیز به عنوان انجمن‌های برتر معرفی شدند.

صادق عظیمی، خیر کتابخانه‌ساز شهرستان گراش عنوان خیر برگزیده و فاطمه رضایی عضو کتابخانه عمومی شهرستان خرم‌بید نیز به عنوان کتابخوان برگزیده ملی معرفی شدند.

در پی این رویداد استاندار و رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس با تبریک فرارسیدن هفته کتاب، در پیامی تصویری اظهار کرد: کتاب می‌تواند تجارب گذشتگان و آرمان‌ها و خواسته‌های مطلوب آینده را در ذهن به تصویر کشد و آدمی را برای حرکت در مسیر تعالی و تکامل فعال کند.

عنایت الله رحیمی ابراز داشت: نام فارس همواره با فرهنگ و ادب، کتاب و کتابخوانی، فرزانگی و فرهیختگی عجین بوده و بر همین مبنا همیشه تلاش شده این استان در حوزه کتاب و کتابخوانی حرکت‌هایی رو به جلو و در نهضت دانایی، حرفی برای گفتن و اقدامی در دستور کار داشته باشد.

رشد ۳۱ درصدی فضای کتابخانه‌ای در دولت تدبیر و امید

استاندار فارس با اشاره به خدمات  انجمن کتابخانه‌های عمومی استان فارس، بیان کرد: در دولت تدبیر و امید تا کنون شاهد رشد ۳۱ درصدی فضاهای کتابخانه‌ای بوده‌ایم و کارهای شاخصی در زمینه‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری صورت گرفت.

رحیمی ادامه داد: بر این اساس، تعداد کتابخانه‌های استان از ۱۸۳ باب در ابتدای دولت به بیش از ۲۴۳ باب افزایش یافته است؛ همچنین میزان عضویت و امانت کتاب نیز روندی رو به رشد داشته است که نشان از اهمیت موضوع کتاب و کتابخوانی دارد.

وی با اشاره به کسب عنوان پایتختی کتاب برای شیراز در سال ۱۳۹۹ گفت: با تلاش‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته شهر شیراز، سومین حرم اهل بیت(ع) و مرکز اندیشه و تفکر، فلسفه و دانش، ادبیات و هنر، باعنوان پایتخت کتاب در جمهوری اسلامی ایران انتخاب شد و این مسیر با تداوم فعالیت‌های ترویجی کتابخوانی ادامه خواهد یافت.

۲۴ آبانماه با عنوان روز کتاب و کتابخوانی نامگذاری شده است که سرآغاز بیست‌وهشتمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران به‌شمار می‌رود.

شیراز برای سال ۹۹ به عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی و این عنوان تا شهریور ۱۴۰۰ تمدید شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *