آگوست 14, 2022
پویش همگانی استفاده از ماسک در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

پویش همگانی استفاده از ماسک در چهارمحال و بختیاری آغاز شد

[ad_1]

مجید شیرانی روز جمعه در گفت ‌و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این پویش تلاش می‌شود تا با انتشار تصاویر ماسک‌زده از افراد تاثیرگذار و سرشناس در شبکه‌های اجتماعی، دیگر افراد جامعه را نسبت به رعایت مسائل بهداشتی و استفاده از ماسک تشویق ‌کرد.

وی، استفاده از ماسک را ساده‌ترین و موثرترین راهکار پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دانست و گفت: نوع ماسک در درجه دوم اهمیت است و توصیه می‌شود افراد خود را نسبت به پوشیدن هر نوع ماسکی که در دسترس دارند، ملزم کنند.

شیرانی، استفاده از ماسک را نشانه مسئولیت‌پذیری افراد عنوان کرد و افزود: استفاده از ماسک تاثیر زیادی بر پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارد از همین‌رو اگر هم افراد جامعه خود را مقید به پوشش ماسک کنند، می‌توان گام موثری در مهار این ویروس برداشت.

رییس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات درمانی و بهداشتی چهارمحال و بختیاری در ادامه از تداوم شیب صعودی شیوع ویروس کرونا در استان خبر داد و گفت: هم در تعداد بیماران سرپایی و هم تعداد بیماران بستری روند صعودی ویروس کرونا را در استان سپری می‌کنیم.

شیرانی ،با تاکید بر خودداری مردم از برگزاری مراسم‌های عروسی و ختم، خاطرنشان کرد: اگر مردم به رعایت توصیه‌های پزشکی اهتمام جدی نداشته باشند، امکان بازگشت به محدودیت‌های فروردین ماه وجود دارد.

وی با اعلام وضعیت قرمز در استان، افزود: امید است با همراهی مردم در رعایت توصیه‌های بهداشتی و اعمال محدودیت‌های بیشتر بتوان در وضعیت بهتری قرار گیریم.

به گزارش ایرنا، ویروس کرونا یا کووید ۱۹ به بیشتر کشورهای جهان سرایت کرده است و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق‌العاده اعلام کند.

شست‌وشوی دست‌ها با آب و صابون، رعایت بهداشت فردی، خودداری از دست دادن‌های مکرر و منع سفر و اجتماعات از جمله نکاتی است که پزشکان متخصص برای پیشگیری از شیوع این ویروس توصیه می‌کنند.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.