آگوست 19, 2022
پژوهشکده محیط زیست و فرهنگسرای سعدی کیش در آستانه بهره برداری

پژوهشکده محیط زیست و فرهنگسرای سعدی کیش در آستانه بهره برداری

[ad_1]

غلامحسین مظفری دیشب در جلسه شورای اداری این سازمان با اعلام این خبر گفت: این طرح ها با همکاری جهاد دانشگاهی و با هدف ایجاد پارک علم و فناوری کیش در نظر گرفته شده اند.

وی حوزه های اقتصادی، تامین مالی و حقوقی را پایه های اساسی فعالیت های سازمان منطقه آزاد کیش و بخش های مربوطه عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده تا پایان سال جاری در حوزه های مختلف از جمله علم و فناوری و هوشمند سازی اقدامات موثر و مفیدی در این منطقه انجام خواهد شد.

مظفری تحقق یافتن رویدادهای ارزشمند و فاخر در منطقه آزاد کیش را نیازمند اطلاعات و مشارکت افراد متخصص و به روز رسانی علم و دانش، تجهیزات و امکانات در این منطقه برشمرد و اظهار داشت: در دنیای تکنولوژی های نوین ارتباطی، تحولات با سرعت در حال پیشرفت است؛ بنابراین نباید کوچکترین وقفه ای در امور فعالیت های کاری که هدف اصلی توسعه و پیشرفت است رخ دهد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اقدامات موثر در زمینه هوشمند سازی جزیره کیش که بر مبنای اطلاعات و داده ها استوار است گفت: مرکز نوآوری، موسسه علوم و فنون کیش و دانشگاه های برتر کشور مستقر در این منطقه نقش مهمی در سطح ملی ایفا می کنند. از این رو جزیره کیش می تواند در حوزه هوشمند سازی پیشگام باشد.

 مظفری تصریح کرد: در جزیره کیش بحث هوشمند سازی در سطح کلان به عنوان پایلوت مطرح و گام های نخست در این زمینه برای کشور برداشته شده است و در صورتی که یک طرح منسجم و هماهنگ از سوی شواری عالی مجازی در کشور به تصویب برسد انسجام بیشتری در کارها ایجاد خواهد شد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش با بیان این که با صدور احکام شورای هوشمند سازی کارها با جدیت در این منطقه آغاز شده است افزود:  ایجاد و توسعه شبکه فیبر نوری به طول ۳۲ کیلومتر در دریا و ۱۰۰ کیلومتر داخل کیش و فیبر نوری رفت و برگشت پشتیبان به سرزمین اصلی از جمله کارهایی است که در این رابطه صورت گرفته است.

مظفری در رابطه با راه اندازی اینترنت ۵G در کشور گفت: بر خلاف اینترنت 4G که بدلیل همسو نبودن نگاه ها با تاخیر زیاد وارد کشور شد، این بار ارکان تصمیم گیری در سطح کلان به این ضرورت رسیدند که اینترنت 5G به سرعت عملیاتی شود. در جزیره کیش باید از این فرصت ها بهره لازم را برد و در جهت رفع موانع موجود تلاش کرد.
برنامه ریزی برای سلسله برنامه های مربوط به هوشمند سازی جزیره با عنوان « کیش، اینجا فردا» تدوین و بودجه ریزی و رشد تولید محتوا از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.