نوامبر 29, 2022

ژوزف استالین

[ad_1]

در سال 1912 لنین و سپس در تبعید در سوئیس منصوب جوزف استالین برای ارائه در اولین کمیته مرکزی در حزب بلشویک. 3 سال پایین خط در نوامبر سال 1917 بلشویکها قدرت را در فدراسیون روسیه. اتحاد جماهیر شوروی ایجاد شد و در سال 1922 با لنین به عنوان اولین رهبر. در طول این سالها بسیاری از استالین تا به حال ادامه داد: برای پیشرفت حزب نردبان و در سال 1922 او شد دبیر کل کمیته مرکزی حزب کمونیست این کار را فعال کنید که او را به انتخاب متحدان خود را به فدرال کار و توسعه یک بنیاد حمایت سیاسی.

پس از درگذشت لنین در سال 1924 استالین ناچار outmaneuvered رقبای خود را دریافت کرده و قدرت مبارزه برای فرماندهی حزب کمونیست. اواخر دهه 1920 او می خواهم تبدیل به دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی.

ابتدا در اواخر دهه 1920 جوزف استالین منتشر شد تعدادی از پنج سال طرح به معنای تغییر اتحاد جماهیر شوروی نشات گرفته از یک روستایی جامعه مدرن به یک ابرقدرت صنعتی. او طرح توسعه بر اساس فدرال کنترل سیستم اقتصادی و همچنین یکپارچه اشتراکی کردن اجباری شوروی کشاورزی که در آن دولت فدرال گرفته بود فرمان از مزارع. میلیون ها نفر از تولید کنندگان حاضر به همکاری با استالین دستور و به ضرب گلوله کشته شدند و یا شاید تبعید به عنوان مجازات. به اشتراکی کردن اجباری حتی منجر به شایع قحطی در سراسر اتحاد جماهیر شوروی که به کشته شدن میلیون ها نفر.

استالین حکومت ترور همراه با یک توتالیتر نگه دارید و قادر به از بین بردن هر کسی که احتمالا مخالفت با او. قدرت پلیس مخفی گسترش یافته بودند او را از شهروندان که در حال تشویق به جاسوسی بر روی هر یک از دیگر و همچنین تا به حال تعداد زیادی از مردم کشته و یا شاید فرستاده شده به گولاگ فرایند های بیگاری. در طول 2 یکی از نیمی از دهه 1930 استالین نهاد بزرگ پاکسازی تعدادی از استراتژی های ساخته شده برای خلاص شدن از شر حزب کمونیست دیگر و مناطق نظامی از اتحاد جماهیر شوروی جامعه از همه کسانی که او تلقی کنید.

علاوه بر این, استالین ساخته شده یک فرقه از شخصیت های اطراف خود را در داخل اتحاد جماهیر شوروی. شهرستانها شده است تغییر نام داد و به افتخار او. اتحاد جماهیر شوروی تاریخچه کتاب بازنویسی شده است به او ارائه می دهد به مراتب بیشتر قابل مشاهده است و نقش مهمی در انقلاب و mythologize عناصر مختلف از زندگی خود را. او موضوع چاپلوس در آثار هنری و موسیقی و ادبیات و او عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی سرود ملی. دولت او حتی موفق اتحاد جماهیر شوروی را فشار دهید.

در سال 1939 در آستانه جنگ جهانی دوم دیکتاتور آلمان هیتلر و استالین امضا یک پیمان عدم تهاجم. استالین سپس اقدام به ضمیمه مناطق رومانی و لهستان, در علاوه بر این به کشورهای استونی ، لیتوانی و لتونی. او علاوه بر راه اندازی یک نفوذ از فنلاند. سپس در ژوئن 1941 آلمان را شکست نازی ها به اتحاد جماهیر شوروی پیمان و حمله اتحاد جماهیر شوروی سابق تولید قابل توجهی آغاز تاخت و تاز. (استالین تا به حال نادیده گرفته هشدار از انگلیسی ها و آمریکایی ها در علاوه بر این به هوش عوامل مورد امکان حمله به طوری شوروی نبودند آماده برای جنگ.) به عنوان سربازان آلمانی با نزدیک شدن به شوروی سرمایه از روسیه استالین در آنجا ماند و با هدف یک زمین سوخته محافظ سیاست تخریب برخی از زیرساخت ها و یا منابع است که می تواند به نفع دشمن است. جزر و مد چرخید و به شوروی همراه با نبرد استالینگراد از اوت 1942 تا فوریه 1943 در آن ارتش سرخ با شکست آلمان و در نهایت آنها را سوار از فدراسیون روسیه.

به عنوان نبرد پیشرفت استالین در شرکت اصلی متحدان همایش در تهران (1943) و یالتا (1945). آهن خود را به عنوان به خوبی به عنوان استادانه مهارت های سیاسی به او اجازه بازی دوست اختصاص داده شده در حالی که به سختی تا کنون رها کردن چشم انداز خود را از گسترش اتحاد جماهیر شوروی پس از جنگ پادشاهی.

جوزف استالین سال بعد

جوزف استالین نمی دلپذیر با سن: او را محاکمه یک حکومت ترور و تصفیه و کشتار اعدام تبعیدی به اردوگاه های کار اجباری و آزار و اذیت در پس از جنگ اتحاد جماهیر شوروی سرکوب هر چیزی و مخالفت که smacked خارجی به خصوص غربی نفوذ است. او توسعه یافته کمونیست و دولت ها در سراسر شرق اروپا و همچنین در سال 1949 به رهبری شوروی به ایران عصر توسط انفجار یک بمب اتمی. در سال 1950 او ارائه شده کره شمالی رهبر کمونیست کیم ایل سونگ مجوز برای حمله به ایالات متحده پشتیبانی می شود, کره جنوبی, یک رویداد است که باعث جنگ کره.

استالین که رشد بیشتر و پارانوئید در سال بعد درگذشت و در ماه مارس پنج سال 1953 در سن هفتاد و چهار پس از رفتن را از طریق یک سکته مغزی. بدن او embalmed و حفظ در از آرامگاه لنین در میدان سرخ مسکو تا سال 1961 هنگامی که از آن حذف شد و قرار داده شده در نزدیکی کرملین دیوار همراه با de-Stalinization فرایند راه اندازی توسط استالین جانشین نیکیتا خروشچف (1894 1971).

بر اساس برخی برآوردها او مقصر مرگ بیست میلیون مردمی در طول وحشیانه حکومت.

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *