دسامبر 1, 2022
کاهش ۲۳ درصدی تردد با اعمال محدودیت در همدان

کاهش ۲۳ درصدی تردد با اعمال محدودیت در همدان

[ad_1]

سرهنگ رضا عزیزی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: ۱۲آبان سال گذشته ۵۲۳ هزار تردد از جاده ای این استان صورت گرفت که امسال با ۳۷ درصد کاهش به ۳۵۶ هزار تردد رسید همچنین در روز ۱۳آبان سال گذشته ۵۲۳ هزار تردد صورت گرفته بود که امسال به ۴۵۰ هزار تردد کاهش یافت.

وی اضافه کرد: در مجموعه یک میلیون و ۴۶ هزار تردد در روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان سال گذشته از مسیرهای این استان صورت گرفته بود که امسال با اعمال محدودیت های صورت گرفته این آمار با کاهش ۲۳ درصدی به ۸۰۶ هزار تردد تقلیل یافت.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: خودروهای ورودی به همدان در چهار نقطه واقع در همدان – کرمانشاه، همدان- تهران، آزادراه همدان- ساوه و محور جوکار ملایر کنترل می شود و اجازه ورود به خودروهای غیربومی به استان داده نمی شود.

سرهنگ عزیزی اضافه کرد: تنها خودروهای دارای پلاک استان کردستان، ایلام و کرمانشاه به علت قرار گرفتن همدان در مسیر عبوری این استان ها، مجاز به تردد از جاده های همدان برای رسیدن به استان محل سکونت هستند.

وی ادامه داد: در مسیر خروجی استان نیز تیم های پلیس راه در هشت نقطه انتهای استان مستقر هستند و تنها به سرنشینان خودروهای بومی که محل سکونت در همدان اما کار و فعالیت آنها در خارج استان است اجازه خروج می دهند.

رییس پلیس راه استان همدان اظهار داشت: ۱۴۸ دستگاه خودرو در روزهای ۱۲ و ۱۳ آبان امسال به علت بی توجهی به اخطار پلیس و ورودی به استان اعمال قانون ۵۱۰ هزار تومانی با کُد ۲۱۷۷ شدند.

سرهنگ عزیزی افزود: پس از درج جریمه و شماره انتظامی خودروی متخلف در سیستم، به صورت اتوماتیک خودرو توقیف می‌شود یعنی در اولین پاسگاه با روئیت خودرو، این وسیله نقلیه متوقف و به مدت یکماه راهی پارکینگ می‌شود.

وی بیان کرد: پلیس همچنین اقدام به هدایت و بازگشت ۱۶۵ دستگاه خودرو کرد که این خودروها به علت توجه به اخطار پلیس جریمه نشدند بلکه به مبدا بازگردانده شدند.

به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، اعمال محدودیت تردد برای خودروهای شخصی از ساعت ۱۲ ظهر روز دوشنبه هفته جاری آغاز شده و تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۱۶ آبان سالجاری ادامه دارد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *