دسامبر 2, 2022
کره شمالی تهدید به استقرار ارتش در منطقه عاری از سلاح میان دو کره کرد

کره شمالی تهدید به استقرار ارتش در منطقه عاری از سلاح میان دو کره کرد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری یونهاپ، کره شمالی تهدید کرد که در حال بررسی طرحی برای استقرار نیروهای نظامی خود در منطقه‌ مرزی میان دو کره است که پیشتر براساس توافقی میان سئول و پیونگ‌یانگ منطقه عاری از سلاح اعلام شده بود.

ستاد ارتش کره شمالی در بیانیه‌ای که توسط خبرگزاری رسمی این کشور منتشر شود، روابط پیونگ‌یانگ را با کره جنوبی «در حال بدتر و بدتر شدن» توصیف کرد و گفت که ارتش این کشور در حال بررسی ورود مجدد به مناطق عاری از سلاح و افزایش هشیاری در قبال همسایه جنوبی است.

روابط بین پیونگ یانگ و سئول در سال ۲۰۱۸ با برگزاری سه اجلاس بین رهبران دو کشور گرم شد. دو طرف اعلامیه پانمونجوم را امضا کردند که خواستار کاهش کامل تنش‌های شبه جزیره و بهبود روابط بین کره بود.

با این حال، همکاری بین کره‌ای از زمان برگزاری دومین اجلاس بین رهبر کره شمالی و دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا در هانوی پایتخت ویتنام در سال گذشته متوقف شد و اختلافات مربوط به خلع سلاح هسته‌ای و رفع تحریم‌ها همچنان وجود دارد.

روز گذشته نیز «کیم یو جونگ» خواهر جوان و پر نفوذ رهبر کره شمالی در تهدیدی جدید علیه کره جنوبی، این کشور را «دشمن» توصیف کرد و هشدار داد سئول باید بزودی منتظر «گام بعدی» پیونگ یانگ باشد.

وی در بیانیه‌ای گفت: «با استفاده از قدرتی که از سوی رهبر کره شمالی، حزب و کشور به من داده شده است دستورالعمل لازم را به نیروهای نظامی کشور که مسئولیت مبارزه با دشمن را دارند ابلاغ کردم تا قاطعانه اقدامات بعدی را انجام دهند».

خواهر رهبر کره شمالی در این بیانیه تصریح کرده است:  «حق انجام اقدامات بعدی علیه دشمن به ستاد کل ارتش واگذار خواهد شد.»

تهدیدات “کیم یو جونگ” در شرایطی است که تنش در شبه جزیره کره به دلیل تشدید تبلیغات گروه‌های افراطی کره جنوبی علیه کره شمالی در مرز مشترک دو کشور افزایش یافته است.

گزارش ها حاکی است به دنبال این تهدیدات شدید از سوی کره شمالی، مقامات دولت «مون جائه این» رییس جمهوری کره جنوبی نیز جلسه اضطراری تشکیل دادند.

وزارت اتحاد کره جنوبی خواستار پایبندی کره جنوبی به توافق نامه های امضا شده بین دو طرف شد وزارت دفاع هم اعلام کرد که از نزدیک مواظب حرکت های ارتش کره شمالی است و برای هرگونه واکنشی آماده است.

پیونگ یانگ روز سه‌ شنبه اعلام کرد که خطوط ارتباطی بین دو کره را قطع خواهد کرد دفتر ارتباط مشترک مستقر در سال ۲۰۱۸ نیز چند روز قبل توسط کره شمالی تعطیل شد.

[ad_2]

Source link

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *